"OnePlus" izcīnīja vietu tirgū, piedāvājot labus tālruņus lētāk nekā lielie zīmoli, taču jaunākais modelis "8 Pro" vairs nekonkurē ar cenu.
Divām dižgaru apcerētām neizbēgamām nepatikšanām – nodokļiem un fiziskā ķermeņa bojāejai - diezgan droši varam pieskaitīt trešo – tehnoloģiju produktu sadārdzināšanos līdz ar zīmola atpazīstamības pieaugumu. Vairākums ražotāju centušies ielauzties pieblīvētā tirgū ar lētāku produkciju un uzaudzējuši pircēju pulku, galvenokārt pateicoties tieši kārdinošai cenas un kvalitātes attiecībai, taču agrāk vai vēlāk padevušies vilinājumam paņemt no klientiem pēc iespējas vairāk naudas.
Tā noticis arī ar Ķīnas zīmolu "OnePlus". Dažus gadus priecējis cilvēkus ar kvalitatīviem tālruņiem par saprātīgu cenu, šogad ražotājs par jaunāko flagmani "OnePlus 8 Pro" jau prasa gandrīz tikpat daudz, cik tie konkurenti, kuriem tas vēl nesen mēģināja "atsist" klientus ar zemāku cenu.
Dizains
(Raksta autora vērtējums: 7 punkti no 10)
Jau pērn "OnePlus" piesaistīja uzmanību ar savdabīgo testētāju komplektu – kurpju kastes izmēra iepakojumu, kurā ir ne vien prāva tālruņa kārba, bet arī divi atsevišķi iepakoti aizsargvāciņi un rokasgrāmata. Līdzīgs gaumīgi noformēts komplekts pie mums nonāca arī šogad, pie tam tālruņa kastītē bija vēl viens caurspīdīgs silikona aizsargvāciņš ar uzkrītošu kompānijas sloganu "Never Settle", kas neļauj "OnePlus" produktu sajaukt ar kādu citu.
Modeļa ietilpīgākā un dārgākā versija šogad ir ļoti glītā krāsā, kas nosaukta par ledāju zaļu. Zaļganais matētais aizmugures vāciņš interesanti atstaro gaismu, mainot toņus. Labajā sānu malā virs ieslēgšanas pogas "OnePlus" saglabājis par sērijas atpazīstamības zīmi kļuvušo slēdzi, ar kuru pārslēgt zvana režīmu – skaņu, vibrāciju un klusumu. Līdzīgi kā "iPhone", vienīgi amerikāņu piedāvāto divu stāvokļu vietā šeit ir veseli trīs. Pretējā pusē ir skaļuma regulēšanas taustiņš. Tikpat šaurs, spics un kontrastējošs ar gludo, noapaļoto korpusu, kas plaukstās rada ļoti patīkamas sajūtas un 7,4 centimetru platuma dēļ vienā rokā lietojams samērā ērti. Vienīgi sānu taustiņu izvietojums šķiet ne visai veiksmīgs, jo, ar kreisās rokas rādītājpirkstu spiežot ieslēgšanas pogu, īkšķim neplānoti sanāk nospiest skaļuma pogu. Rezultātā top pilnīgi nevajadzīgs ekrānšāviņš.
Otrs netīkamais elements ir trīs aizmugurējo kameru bloks. Šaurā "dobe" ir ne vien izvirzīta pāris milimetrus uz āru, bet arī apveltīta ar asām šķautnēm. Nav ne jausmas, par ko domāja dizaineris, bet šis risinājums ir galīgi neveiksmīgs. Izvirzījums ķeras aiz kabatas malas, skrāpē pirkstus, pie tam uz galda tālrunis balstās tieši uz šīs šaurās joslas un, pieskaroties ekrāna malām, zvāļājas uz vienu un otru pusi. Līdz ar to rakstīšana guļošas ierīces ekrānā ir apgrūtināta. Nepatīkamo efektu nespēj minimizēt pat silikona aizsargvāciņš, jo arī tajā nācies paredzēt krietnu gumijotā materiāla izvirzījumu, lai "apskautu" kameras bloku.
No pozitīvajām lietām jāizceļ tas, ka "OnePlus" beidzot ieguvis IP68 mitruma un putekļu noturības sertifikāciju.
Veiktspēja
(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)
Būdams šā brīža labākais "OnePlus" modelis, "8 Pro" ir atbilstoši aprīkots. Tam ir "Qualcomm" aktuālais astoņu kodolu procesors "Snapdragon 865" ar 12GB operatīvās atmiņas atbalstu, kas veiktspējas testos uzrāda ļoti līdzīgu rezultātu "Samsung S20 Ultra" un citiem šā brīža jaudīgākajiem tālruņiem. Lieki piebilst, ka šo ierīci nogurdināt būs pagrūti.
Dārgākā versija aprīkota ar 256 GB iebūvēto atmiņu, taču to nevar papildināt ar "microSD" karti. Un, ja šai modifikācijai tas nav tik aktuāli, tad lētākās pircējiem gan jāpatur prātā, ka ārpus 128 GB datu krātuves varēs paļauties tikai uz glabātavām mākoņos.
Izcelšanas vērta ir sejas atpazīšanas sistēma. Reti nācies redzēt tik zibenīgi strādājošu tehnoloģiju. Atliek tikai pieskarties ekrānam vai ieslēgšanas pogai un tālrunis jau ir aktivizēts. Pat ja priekšējā kamera nav vērsta tieši pret seju, pat ja galva ir pagriezta kādu 45 grādu leņķī uz sāniem vai arī sejas apakšdaļu aizsedz maska. Pārliekā jūtīguma dēļ "OnePlus 8 Pro" izmēģinājumu laikā vairākas reizes aktivizējās neplānoti – liekot ierīci kabatā vai velosipēda turētājā. Toties labā ziņa, ka tikpat kā nenācās ķerties pie ekrānā iestrādātā pirkstu nospiedumu lasītāja vai PIN koda.
Ekrāns un skaņa
(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)
Audiovizuālajā sfērā "OnePlus" kompromisus nav meklējuši. Salīdzinoši kompaktajā ierīcē rotājas plašs 6,78 collu Fluid AMOLED displejs ar 1440x3168 punktu izšķirtspēju. Tas aizņem 90,8% no pieejamā laukuma un nodrošina patiesi iespaidīgu pikseļu blīvumu – 513 punktus uz katru collu. Ekrānā apvienots faktiski viss labākais, ko šobrīd tirgus piedāvā. Miljards toņu atbalsts kombinācijā ar QHD+ izšķirtspēju video padara izcili baudāmu, it īpaši tad, ja tiek aktivizēts spilgtu krāsu efekts "Pro". Krāsu attēlojuma precizitāte ir ļoti augstā līmenī un ekrāns arī ir ārkārtīgi spilgts. Lietotāji par to būs īpaši priecīgi saulainajās vasaras dienās.
Savukārt 120 Hz attēla atjaunošanās ātrums gādā, lai bez raustīšanās plūstu kā augstas izšķirtspējas video, tā datorspēles. Maksimumu no ekrāna var "izspiest", aktivizējot kustīgas grafikas izlīdzināšanas funkciju. Enerģijas taupīšanai iespējams izvēlēties 60 Hz atsvaidzes ātrumu.
Interesanti nieciņi ir iespēja rīku joslā pulksteņa rādījumam pievienot arī sekundes, kā arī īpašie lasīšanas režīmi. Viens no tiem padara ekrāna melnbaltu, otrs saglabā krāsas, taču pavisam blāvas.
Atzinīgus vārdus pelnījusi skaņas sistēma. Tajā izmantoti divi visnotaļ spēcīgi skaļruņi, kas rada pārsteidzoši spēcīgu skanējumu un arī izteiksmīgu "Dolby Atmos" skaņas pārvietošanās efektu. Šis noteikti ir viens no skaļākajiem telefoniem, kāds pēdējos gados pabijis DB rokās.
Fotokamera
(Raksta autora vērtējums: 6 punkti no 10)
"OnePlus 8 Pro" aprīkots ar četrkāršu aizmugurējo kameru, kuras izvēlētais novietojums jau saņēma pēc nopelniem dizaina sadaļā. Izvirzījumā gan ir tikai trīs lēcas – 48MP galvenā, 48MP ultraplatā un 5 MP dziļuma sensors. Blakus blokam ir mazāks lodziņš, aiz kura slēpjas 8MP telefoto kamera ar trīskāršu optisko pietuvinājumu, kas kopā ar digitālo tālummaiņu var pievilkt attēlu 30x tuvāk. Realitātē gan to jāapšauba. Jo, ja nepietuvināts kadrs no 10x atšķiras ievērojami, tad 10x no 30x ne tik ļoti. Pietuvinājums noteikti nav trīsreiz lielāks. Turklāt 48 MP režīmā tālummaiņa nedarbojas vispār.
Kameru sistēma pēc noklusējuma uzņem 12 MP attēlus, bet ar vienu pieskārienu ikonai var pārslēgties uz 48 MP režīmu. Īsais secinājums – fotogrāfijas neliek elpai aizrauties. Tāpat kā pērnā gada modeļiem, arī šiem fotokameras attīstīšanā un noslīpēšanā vēl ir daudz, kur augt.
Labā gaismā uzņemtie attēli it kā ir detalizēti un asi, taču tiem pietrūkst krāsu sulīguma. Šķiet, ka bildes ir blāvākas nekā dabā, jo īpaši ja tās neskatās paša tālruņa spilgtajā ekrānā, bet, piemēram, datorā. Nakts režīms gada laikā kļuvis ievērojami labāks un tagad pustumsā uzņemtos priekšmetus jau var aplūkot tīri labi.
Iespējams, visintriģējošākais šajā kamerā ir ar atsevišķu ikonu ieslēdzamais super makro režīms. Tas darbojas gluži kā palielināmais stikls un tiešā tuvumā ļauj aplūkot, piemēram, audumu struktūru. Patīkams rīks pasaules iepazīšanai, bet tikai labā apgaismojumā. Teiksim, pagalmā, pļavā vai uz ielas.
Akumulators
(Raksta autora vērtējums: 9 punkti no 10)
Tālrunis ticis pie ietilpīgākā akumulatora, kāds "OnePlus" viedierīcēm jebkad bijis. Un tas ir saprotami, jo 4510 mAh baterijai jāpabaro pamatīgs ekrāns un spēcīgs procesors. Pārsteidzošā kārtā tālrunis ir patiešām taupīgs. Straumējot video maksimālā izšķirtspējā ar 120 Hz atsvaidzes ātrumu, stundas laikā iztērējas aptuveni 6-7 procenti enerģijas krājumu. Ar vienu uzlādi tālrunis šādu uzdevumu spēj veikt 13-14 stundas no vietas. Patēriņš pieaug, ja tiek ieslēgta grafikas izlīdzināšanas funkcija.
Ikdienas lietošanā "OnePlus 8 Pro" ar vienu uzlādi darbojas divas pilnas darbadienas un nakti starp tām. Visnotaļ atzīstams rādītājs.
Ievērības cienīgs fakts ir arī ātrās bezvadu uzlādes atbalsts. Līdz ar tālruni pie mums nonāca arī "Warp Charge 30" lādētājs, kas gan jāiegādājas atsevišķi. Tas nodrošina 30W uzlādi un piepilda "OnePlus 8 Pro" nedaudz ilgāk kā vienā stundā. Aptuveni tikpat ilgi tālrunis pavada pie oriģinālā lādētāja vada.
Tālrunis atbalsta arī 3W reverso bezvadu uzlādi austiņu vai pulksteņa "pabarošanai".
Gala vērtējums
(Raksta autora vērtējums: 8 punkti no 10)
"OnePlus 8 Pro" ir kvalitatīvs, interesants un pārdomāti nokomplektēts viedtelefons. Tam ir ļoti ātrs procesors, brīnišķīgs ekrāns, glīts dizains un ietilpīga baterija, kas turklāt bez vada lādējas ļoti ātri. Varētu teikt, ka tam ir viss, kas nepieciešams pilnvērtīgam flagmanim. Vienīgais neveiksmīgais risinājums ir fotokamera, kuras bloks ir pārāk izvirzīts uz āru un arī bildes neizdodas tik pārliecinoši, kā konkurentiem. Tomēr lielākais traucēklis panākumiem tirgū varētu būt uzblīdusī cena. Domājams, jau tuvākajos mēnešos uzzināsim, vai arī pircēji vēl nesen mūsu pusē pavisam nepazīstamo ražotāju jau uzskata par gana uzticamu, lai maksātu gandrīz tikpat daudz, cik prasa tirgū ilgāk pārbaudīti konkurenti ar krietni atpazīstamāku vārdu.
Cena ap 1000 eiro
Vērtējums
"OnePlus 8 Pro"
Plusi
Kvalitatīvs, krāsām bagāts un spilgts ekrāns
Ilgs baterijas darbības laiks
Interesants super makro režīms
Mīnusi
Neizdevies aizmugurējās kameras bloka risinājums
Nepārliecinoša fotokameru darbība
Nevar papildināt atmiņu
Tehniskie dati:
Izmērs: 165.3 x 74.4 x 8.5 mm
Svars: 199 g
Ekrāns: 6.78 collu120 Hz Fluid AMOLED 3168 x 1440 izšķirtspēja
Procesors: Qualcomm Snapdragon 865 (7 nm, astoņi kodoli 1x2.84 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.8 GHz Kryo 585)
Atmiņa: 256 GB iebūvētā un 12 GB operatīvā
Operētājsistēma: Android 10
Akumulators: 4510 mAh
Četrkārša aizmugurējā fotokamera:
Galvenā 48 MP, f/1.8, 25mm ar OIS
Ultra platleņķa 48 MP, f/2.2, 14mm, 116˚
Telefoto 8 MP, f/2.4,
3D dziļuma sensors 5 MP, f/2.4
Priekšējā fotokamera:
16 MP, platleņķa f/2.5