Mākslas perons ir vieta, kur māksla uz brīdi piestāj un turpina savu ceļu no mākslinieka pie jaunā īpašnieka, kapitālsabiedrības Mākslas perons valdes priekšsēdētāja Lienīte Ormane raksturo Ventspils Biznesa inkubatorā reģistrētā uzņēmuma darbību.
Mākslas perona komandā ir piecas radošas meitenes, un komandas arsenālā ir gan pieredze uzņēmējdarbībā, gan sabiedriskajās attiecībās, gan mākslas un dizaina jomā. Viņas lepojas, ka pa visām spēj komunicēt angļu, krievu, franču, spāņu, ukraiņu, vācu un poļu valodā, un ir pārliecinātas, ka nākotnē nodarbosies ar mākslas eksportu uz Eiropas mākslas galerijām, dizaina un interjera uzņēmumiem, tāpat netrūks arī individuālo pasūtītāju.
Uzņēmuma ideja radusies 2008. gadā, kad Lienīte ar kolēģēm jau sesto gadu Latvijas Mākslas akadēmijā organizēja visiem labi zināmo labdarības gadatirgu Jarmarka. «Redzējām, ka īpašu - ar rokām un sirdi gatavotu - lietu cilvēkiem joprojām trūkst. Tāpat trūkst vietas, kurā plašā amplitūdā vienkopus tās varētu atrast. Tā radās ideja par Mākslas peronu. Idejiski tā ir vieta, kurā mākslinieks nodod savu radīto gara darbu un pircējam ir iespēja to iegādāties,» stāsta L. Ormane. Tā tapa makslasperons.lv un artplatform.lv. Pievēršanos mākslas un dizaina priekšmetu tirdzniecībai un ar mākslu saistītu projektu organizēšanai Lienīte sauc par likumsakarīgu, jo viņu pieredzē ir ne tikai Jarmarka, bet arī Mākslas festivāls, viņas ir producējušas mūsdienu kultūras projektu Baltā nakts un organizējušas citus ar mākslu saistītus projektus. Tagad SIA Mākslas perons ir uzņēmums, kas klientiem Latvijā un ārvalstīs izgatavo un piedāvā oriģinālus, kvalitatīvus mākslas darbus gan pēc pasūtījuma, gan interneta veikalā, kā arī dizaineru, mākslinieku un interjera speciālistu pakalpojumus. Tā ir sadarbība ar lielu skaitu individuālo mākslinieku. Turklāt meitenes organizē arī radošās darbnīcas, izstādes un dažādus pasākumus, pieaicinot katrā projektā profesionāļus - māksliniekus, dizainerus, scenogrāfus.
Labu publicitāti guva arī šā gada sākumā organizētā rūpnieciskā dizaina izstāde Elementi, kas tapa sadarbībā ar Ventspils Augsto tehnoloģiju parku un Kurzemes Biznesa inkubatoru nolūkā izcelt dizaina nozīmi un mākslinieku lomu tehnoloģiju attīstībā. 40 uzņēmumi, kas piedalījās izstādē, pārstāvēja plašu nozaru spektru. Bija iespēja aplūkot dažādu produktu dizainu, sākot ar rotaļu sunīšiem, lācīšiem, apakšveļu un beidzot ar akustiskām sistēmām, jahtām un konceptuālām mājām. Viens no spilgtākajiem projektiem pagājušajā gadā, atceras Lienīte Ormane, bija Starptautiskais monumentālo mozaīku simpozijs, kas notika alejā iepretī Ministru kabinetam un kurā piedalījās mākslinieki no Latvijas, Vācijas, Grieķijas, Turcijas, Irānas, Izraēlas un Spānijas. Projekts tapa sadarbībā ar pasākumu aģentūru Pareizā ķīmija mākslas festivāla ART VOYAGE ietvaros, lai veicinātu starptautisku mākslas apriti, pieredzes apmaiņu un jaunradi. «Liels prieks, ka rezultātā tapa deviņas monumentālās mozaīkas, kas joprojām ir aplūkojamas alejā un priecē Rīgas iedzīvotājus un viesus,» atzīstas L.Ormane.