Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV tehnoloģiju kompānija Microsoft lūgusi Google izņemt no interneta meklētāja rezultātiem vairākas tīmekļa vietnes, kuras pārkāpj autortiesības. Starp tām bijuši arī mediji BBC, CNN, TechCrunch, ASV valdības vietnes un tiešsaistes enciklopēdija Wikipedia, kas it kā esot izplatījušas pirātiskas operētājsistēmas Windows 8 versijas.

Atklājies, ka automātiski izveidotajā un nosūtītajā sarakstā radusies kļūda, kad minētās vietnes nepareizi identificējusi Microsoft programmatūra (bots), kas internetā meklē lapas, kuras nelegāli izplata kompānijas produktus.

Google aicināta no interneta meklētāja rezultātiem izņemt, piemēram, Wikipedia materiālu par Jūlija Cēzera uzsākto pilsoņu karu 49. gadā pirms mūsu ēras un BBC ziņas par Olimpiskās lāpas ceļojumu.

Minētās interneta vietnes Google no meklētāja rezultātiem tomēr nav izņēmis.

Intelektuālā īpašuma turētāji saskaņā ar Digitālās tūkstošgades autortiesību likumu (DMCA) var lūgt Google izvākt kādu interneta vietni no meklētāja rezultātiem.

Aizvadītā gada laikā Microsoft lūgusi Google no interneta meklētāja rezultātiem kopumā izņemt gandrīz piecus miljonus tīmekļa vietņu, kurās bija norādes uz intelektuālā īpašumu pārkāpjošu saturu, vēsta TorrentFreak.

Kompānija Microsoft pagaidām nav komentējusi notikušo, kā arī nav skaidrs, kas izraisījis programmatūras kļūdu.

Tikmēr Microsoft gatavojas uzsākt savas jaunākās operētājsistēmas Windows 8 un ar to aprīkoto ierīču tirdzniecību. Tirdzniecības uzsākšana paredzēta 29. oktobrī. Līdz minētajam datumam Microsoft iecerējis ASV atvērt 27, bet Kanādā trīs papildus veikalus. Jaunie Microsoft veikali darbosies galvenokārt Ziemassvētku laikā.

Komentāri

Pievienot komentāru