Nākošo divdesmit gadu laikā tīmeklim pieslēgto ierīču skaits sasniegs 50 miljardus, vēsta kāds Ericsson pētījums. Lielāko daļu no tām veidos tādas ierīces, kā kases aparāti, lidostu reģistrācijas kioski, medicīnas aprīkojums, karšu lasītāji utt. Tīmeklim pieslēgtas ierīces būs atrodamas automašīnās, mājās, rūpnīcās, ūdensapgādes un elektroenerģijas sistēmās.
Tas nozīmē, ka nākotnes hakeru uzbrukumi var tikt vērsti pret ierīcēm, kas nepieciešamas cilvēku ikdienas dzīves nodrošināšanai, liecina tehnoloģiju kompānijas McAfee pētījums Caution: Malware Ahead.
Autoražotāji nepārtraukti palielina augsto tehnoloģiju funkciju klāstu transportlīdzekļos, kas atvieglo vadītāju dzīvi, bet, pēc McAfee ekspertu domām, drošības jautājumi tiek ignorēti.
Mikročipi tiek ievietoti gandrīz visās automobiļu vietās – drošības spilvenu, bremžu, elektropiedziņas, pretaizdzīšanas, komunikācijas, kondicionieru un dzinēja temperatūras kontroles sistēmās, kas viegli pakļautas hakeru uzbrukumiem.
McAfee savā pārskatā uzsver, ka tās speciālisti jau ir saskārušies ar automašīnu datorsistēmu uzlaušanas gadījumiem, un atsevišķos gadījumos hakeri to panākuši bez fiziskas sistēmu ietekmēšanas.
Tā, piemēram, nesenās Black Hat konferences laikā kompānijas iSEC Partners speciālisti demonstrēja, kā iespējams atslēgt automašīnu elektriskos slēdžus ar mobilo telefonu īsziņu palīdzību.
Ir atklāti arī gadījumi, kad ar Bluetooth savienojumu tikuši nozagti automašīnas vadītāja un pasažieru dati, kā arī tikuši izraisīti traucējumi automobiļu navigācijas sistēmās.
Tāpat drošības ziņā apdraudēti arī revolucionārie eksperimenti, piemēram, Google mašīnas bez vadītāja vai «viedie» ceļi, kas ziņo par satiksmes apstākļiem.