Kad sāc strādāt ar jaunām kriptovalūtu platformām un jaunizveidotiem projektiem, nepaiet ilgs laiks, lai saprastu, ka šie darījumi var būt ļoti riskanti. Turklāt mēs nerunājam par tirgus nepastāvību. Internets ir pārpildīts ar krāpniecību, un kriptovalūtu darījumi nav izņēmums. Tāpēc, domājot par investīcijām dažādos jaunos uzņēmumos un aktīvu tirdzniecības platformās, paturi prātā, ka pilnīgi izslēgta nav iespēja zaudēt gandrīz visu savu ieguldījumu.
Pēc ekspertu domām, pētot kriptovalūtu uzņēmumus, pārliecinies, vai tie darbojas ar blokķēdi, kas nozīmē, ka tie seko līdzi notiekošajiem darījumiem. Pēc tam pārbaudi, vai tiem ir stabilas un pamatotas biznesa idejas, kas risina faktiskas problēmas un nākotnē tiem būs reāls pielietojums. Pēc tam šiem uzņēmumiem jāizpilda visas ICO vadlīnijas un digitālās valūtas likviditātes prasības. Visbeidzot, jaunā kripto projekta uzņēmuma vadītājiem būtu jāparāda sevi publiski, nevis jāslēpj sava identitāte aiz segvārda. Ja uzņēmums, kurā plāno investēt, neatbilst visām šīm prasībām, Tev vajadzētu vēlreiz padomāt vai šī ir īstā vieta, kur ieguldīt savu naudu.
Pikšķerēšanas shēmas
Lai iegūtu Tavu pieteikšanās informāciju, jaunie lietotāji no krāpniekiem saņem fiktīvus darījuma verificēšanas kvīšu ziņojumus. Uzbrucēji, kas izmanto šo šifrēšanas paņēmienu, nedara neko jaunu; tā vietā viņi apspēlē Tavu vajadzību pēc kaut kā bez maksas vai Tavu vēlmi pārliecināties, ka nav pieļauta kļūda. Pikšķerēšana joprojām ir efektīvs veids, kā nozagt Bitcoin makus un naudu. No otras puses, apzinoties dažas šādas vienkāršas krāpšanas shēmas, Tu vari izvairīties no hakeru uzbrukumiem. Taču kā atvairīt šādus hakeru uzburkumus?
Pirms personas verifkācijas datu ievadīšanas, lūdzu, vēlreiz pārbaudi URL adreses pārlūkprogrammas lodziņā. Vietņu viltošana ir ļoti izplatīta pikšķerēšanas gadījumos.
Uz e-pastā saņemtām saitēm nevajadzētu paļauties. Daudz drošāk būs saglabāt pārlūkprogrammas grāmatzīmju joslā savu bitkoina maku, biržu un citu interneta pakalpojumu vietņu adreses.
Katram kriptovalūtas pakalpojumam (kā arī citām vietnēm un interneta pakalpojumiem) noteikti izmanto atšķirīgas paroles, lai novērstu citu Tavu kontu uzlaušanu vai to jebkāu citu šo datu apdraudējumu.
Saglabā modrību. Negaidīti ziņojumi par svarīgām izmaiņām, steidzamiem uzdevumiem, dāvanām vai laimestiem praktiski vienmēr ir krāpniecība.
Viltus interneta vietnes
Jebkura nelegāla interneta vietne, kas tiek izmantota, lai maldinātu lietotājus iesaistīties krāpniecībā, tiek saukta par krāpniecisku vietni. Interneta anonimitāti izmanto krāpnieki, lai maskētu savu patieso būtību un mērķus. Viltus drošības brīdinājumus, bezmaksas piedāvājumus un citus maldinošus veidus krāpnieki bieži izmanto, lai radītu iespaidu par to likumību un nepieciešamo steidzamo iesaisti no Tavas puses, kas rezultējās ar Tavu datu vai aktīvu nopludināšanu.
Neskatoties uz to, ka internetam ir daudz pielietojumu, ne visi no tiem ir tādi, kādi šķiet. Starp miljoniem respektablu vietņu, kas sacenšas par lietotāju uzmanību, ir vietnes, kas izveidotas ar dažādiem ļaunprātīgiem nolūkiem. Šīs vietnes tiek izmantotas sākot no kredītkaršu krāpšanas līdz identitātes zādzībām.
Krāpnieciskās vietnes darbojas dažādos veidos, sākot no liela naudas daudzuma solīšanas finanšu darījumā līdz maldinošas informācijas sniegšanai. Tomēr galvenais mērķis gandrīz vienmēr ir viens: pārliecināt Tevi sniegt savu personisko vai finanšu informāciju. Šī vietne var būt uznirstoša, neatkarīga vietne vai vietne, kas nelikumīgi kopē citas vietnes. Neatkarīgi no tā, kā tās tiek pasniegtas, šo vietņu mērķis ir maldināt cilvēkus un apkrāpt cilvēkus.
Interneta lietošanas laikā ir daudz vienkāršu veidu, kā apzināt šīs viltus vietnes un pasargāt sevi no to ļaunprātīgajiem nolūkiem.
Slikts vietnes dizains un ierobežota funkcionalitāte. Lai gan tas var šķist pašsaprotami, pievērs uzmanību tam, kā vietne ir izveidota. Vai tā ir izveidota ar tādu pašu vizuālās izcilības pakāpi un tehniskajām iespējām kā uzticama vietne? Krāpniecība var tikt atklāta pēc zemas izšķirtspējas attēliem un nepāra lapu izkārtojumiem.
Daudz gramatisku kļūdu vietnes saturā. Meklē uzkrītošas gramatikas kļūdas, piemēram, nepareizu vārda vienskaitļa un daudzskaitļa formu lietošanu, kā arī drukas kļūdas, lauztas vai neregulāras valodas un pareizrakstības kļūdas.
Pārspīlēta steidzamība. Rīkojies piesardzīgi, ja Tev ir liela steidzamības, cerību vai satraukuma sajūta, kad saņem ziņu e-pastā vai pa telefonu.
Vai tas ir pārāk labi, lai būtu patiesība? Ievadlapas, piemēram, "Sazinieties ar mums" un "Par mums", ir jāiekļauj profesionāla uzņēmuma vietnē. Ja neesi pārliecināts, zvani uzņēmumam. Uzmanies, ja zvans netiek atbildēts vai numurs ir privāts. Krāpniekiem, visticamāk, ir iemesls izvairīties no verbālās komunikācijas.
Viltus mobilās lietotnes
Lai apmānītu kriptovalūtu investorus, krāpnieki bieži izmanto viltotas lietojumprogrammas, kuras var lejupielādēt no Google Play un Apple App Store. Pat ja viltus lietojumprogrammas bieži ir viegli pamanīt un izdzēst no Tavas ierīces, tas nenozīmē, ka tās jau nav sākušas Tavu datu zādzību. Desmitiem tūkstošu cilvēku jau ir lejupielādējuši viltus kriptovalūtu lietojumprogrammas, apgalvo Bitcoin News pētījuma dati.
Ikvienam investoram ir jāapzinās riski, lai gan Android lietotāji ir pakļauti lielākam riskam kā iOS ierīču lietotāji. Vai informatīvajos tekstos, tostarp programmas nosaukumā, ir kādas acīmredzamas drukas kļūdas? Vai zīmolam ir ļoti nepievilcīgs izskats? Vai lietojumprogrammai ir maz lietotāju? Uzdot sev šos jautājumus un padomā divreiz par lejupielādi.
Iesakām aplūkot Binance Academy veidotos materiālus par drošu kriptovalūtu tirdzniecību, glabāšanu un citām ar kriptovalūtām saistītām darbībām, kas var tikt pakļautas hakeru uzbrukumu riskam.