Noslēdzoties atlases procesam, mācības uzsāks pirmie simts IT un start-up izglītības programmas “StartSchool” dalībnieki.
Interese par iespēju attīstīt tehnoloģiju un biznesa prasmes bija augsta - uz vienu vietu programmā pretendēja aptuveni septiņi dalībnieki, tādejādi apliecinot, ka šādas programmas ir pieprasītas un nepieciešamas. Jau augustā, atlasi izturējušie pretendenti, uzsāks intensīvu 12 mēnešu mācību programmu, iegūstot praksē balstītas zināšanas un kompetences. Liela daļa no dalībniekiem pēc programmas absolvēšanas vēlas dibināt savu jaunuzņēmumu (30%), mainīt karjeru (28%), kā arī sekmēt personīgo izaugsmi (12%).Līdzvērtīgu interesi par mācībām izrādījuši kā vīrieši tā sievietes - 48% no pretendentiem bija vīrieši un 52% - sievietes.
Apmācības ir piemērotas ne tikai jauniešiem, kuri tikko absolvējuši vidusskolu, bet arī cilvēkiem, kuri jau aktīvi veido savu karjeru un ir ekonomiski aktīvajā vecumā. Vidējais dalībnieku vecums ir 31,7 gadi un vairāk nekā 70% dalībnieku ir ar vismaz 3 gadu darba pieredzi kādā jomā. Kopumā pieteikušies dalībnieki no 15 valstīm, no kuriem vairums ir no Latvijas, kā arī dalībnieki no Igaunijas, Ukrainas, Tunisijas un Indijas.
“StartSchool” līdzdibinātāja Anna Andersone skaidro: “Esam gandarīti par lielo interesi un to, ka mācības par saistošām atzinuši gan cilvēki, kuriem jau ir pieredze programmēšanā, gan tādi, kuriem iepriekš nav bijusi saistība ar šo jomu. Arī pretendentu vidējais vecums apliecina gatavību pilnveidoties un pat mainīt darbības jomu dažādos karjeras posmos, kas ir viena no mūsdienu darba tirgus tendencēm.”“Vēlamies teikt paldies ikvienam uzņēmējam, kurš jau ir iesaistījies un atbalstījis, un joprojām aicinām pievienoties partnerus, lai ne tikai šie pirmie 100 dalībnieki varētu veiksmīgi apgūt jauno programmu, bet varam dot iespēju vēl vairāk pārmaiņas alkstošiem cilvēkiem,” piebilst A. Andersone.
“Pieteicos programmai, jo uzskatu, ka izpratne par programmēšanu ir būtiska mūsdienu tehnoloģiju pasaulē. Ar šo zināšanu palīdzību vēlos būt produktīvāks komandas spēlētājs, kurš spēj ne tikai izprast, bet arī efektīvāk risināt problēmas. Manuprāt, nākotnē dominēs mazas, bet spēcīgas komandas ar plašām zināšanām, un es vēlos būt daļa no šī procesa. Esmu pārliecināts, ka šīs mācības man sniegs iespēju attīstīt prasmes, palīdzēs īstenot savas idejas un sasniegt mērķus,” norāda mācību dalībnieks Dāvids Petuhovs.
Savukārt Aleksandra Tulovska, kura arī izturējusi sīvo atlasi, stāsta: “Mana līdzšinējā pieredze tehnoloģiju jomā ir pavisam neliela, esmu apguvusi programmēšanas pamatus. Sagaidu, ka programma sniegs ne tikai tehniskas un praktiskas zināšanas, bet arī fantastisku vidi un cilvēkus, kuri mudinās pamēģināt kaut ko jaunu, iedrošinās spert pirmos soļus un nebaidīties kļūdīties, raisot milzum daudz jaunu ideju un palīdzot atrast, to kas tiešām patīk.
”Pretendenti izrādījuši interesi par mācībām dažādās specializācijās. Vislielākā interese ir par programmēšanu (44%), kam seko mākslīgais intelekts/mašīnmācīšanās (28%), kā arī programmatūras inženierija (13%). Mācības “StartSchool” programmā tiks uzsāktas augusta otrajā pusē, un pirmajā nedēļā dalībniekiem būs iespēja klātienē iepazīties un veidot kontaktus, savukārt no septembra tiks uzsāktas intensīvas programmēšanas un tehnoloģiju nodarbības, kurās dalībnieki apgūs zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai kļūtu par veiksmīgiem IT profesionāļiem un uzņēmējiem.
Tehnoloģiju biznesa skolas izveidē apvienojušies “Riga TechGirls” vadītāja Anna Andersone, “Nutrameg” līdzdibinātājs Kristofs Blaus, “Printify” līdzdibinātājs Jānis Berdigans, “Swisscom DevOps Center Latvia” produktu vadītāja Elīna Branta, “Change Ventures” partneris Andris K. Bērziņš, “Printify” tehnoloģiju vadītājs Edgars Peičs un kiberdrošības, digitālās politikas eksperte Ieva Ilvesa, “Weby.vc” dibinātājs Jēkabs Endziņš, “eazyBI” dibinātājs Raimonds Simanovskis, “Balcia Insurance” valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus un uzņēmējs Armands Broks. Arī citi uzņēmumi aicināti iesaistīties, atbalstot skolas darbību.