Maija Rozenfelde mācās un nostiprina iepakojuma dizaina zināšanas Ņujorkā, bet savu potenciālu atgriežas realizēt Latvijā, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
Savulaik iepakojuma dizaina kompānijas Foreign Embassy līdzdibinātāja Maija Rozenfelde strādāja reklāmas aģentūrā Taivas Ogilvy pie dažādiem projektiem, tostarp – iepakojuma. «Četri gadi ir pietiekami ilgs laiks, lai saprastu, kas sirdij ir tuvs un kas nav. Izrādījās, ka mani saista tieši iepakojums, pati reklāma – mazāk, jo citiem sanāk labāk. Sāku meklēt iespējas, ko varētu mācīties tālāk tieši saistībā ar iepakojuma dizainu,» viņa stāsta. Ņujorkas Prata institūtā (Pratt Institute) iepakojuma dizainu māca maģistra līmenī. Paralēli dokumentu kārtošanai, lai tajā iestātos, Maija pieteicās arī Šefīldas Universitātē. «Eiropā atšķirība ir tā, ka maģistra programmās uzreiz sāc domāt par maģistra darbu, taču nav īsti laika tiešām mācīties. Man gribējās aktīvi mācīties,» viņa stāsta. Maija tika uzņemta abās skolās, bet izlēma par labu ASV, lai gan mācības Lielbritānijā būtu lētākas un skola – tuvāk. Viņa pieteicās Fulbraita stipendiju programmā, bet to nesaņēma. Citas atbalsta iespējas nebija, tāpēc viņa izlēma mācīties par valsts garantēto kredītu. Tiesa gan, maksimālā summa, kas Latvijā ir pieejama, pietiktu vienam gadam, taču Maija nolēma, ka arī viens gads, mācoties Prata institūtā būtu ļoti vērtīgs. Pēc pirmā semestra turpināt studijas Maijai ļāva finansējums no The Baltic-American Freedom Foundation (BAFF). «Ja šādas iespējas nebūtu, es droši vien būtu braukusi atpakaļ, jo man nebija līdzekļu atlikušajam posmam,» viņa saka.
Maina pasauli mācot
«Mēs katru nedēļu savus darbus likām pie sienas, un visi studenti analizēja, izteica savas domas, iesaistījās diskusijās. Tas attīsta domāt, kāpēc kaut kas strādā vai nestrādā, rosina izteikties, mācījāmies konstruktīvu kritiku,» saka Maija. Viņas radītais pistāciju iepakojums Mighty Nuts ir saņēmis prestižo dizaina balvu Red Dot Award. Semestrī Maija apguva vidēji trīs priekšmetus. Tas varētu likties maz, taču trīs priekšmeti bija optimāli, lai sekmīgi tiktu galā, varētu arī nedaudz strādāt. «Slodze bija nopietna, prasības augstas. Neviens students nedomā, ka varētu «izšļūkt». Mācību maksa bija 33 tūkstoši dolāru gadā, nerunājot par materiāliem un dzīvošanu. Neviens tur nebrauc izklaidēties,» saka Maija.
Visu rakstu Plašas iespējas sevi realizēt ir arī pie mums lasiet 25. februāra laikrakstā Dienas Bizness.