Ārlietu ministrijā norisinājusies apaļā galda diskusija par biznesa iespējām Āfrikā. Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs kopīgi ar uzņēmējiem un Saeimas, LIAA, LTRK un augstskolu pārstāvjiem izvērtēja rezultātus un pieredzi, kas gūta šā gada aprīļa vizītēs Etiopijā, Kenijā un Ganā, kā arī iezīmēja perspektīvos tālākās darbības virzienus.
Diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka Āfrikas kontinenta valstīs ir nozīmīgs ekonomiskās sadarbības potenciāls, un Latvijas uzņēmēji ir ieinteresēti apgūt šo valstu tirgu vai paplašināt savu darbību tajā.
Redzamākās sadarbības iestrādes ar Āfrikas reģionu Latvijai šobrīd ir lauksaimniecības un pārtikas apstrādes jomā. Vienlaikus, viesojoties Etiopijā, Kenijā un Ganā, tika arī gūta pārliecība par Latvijas eksporta potenciālu tādās jomās kā mežkopība, IKT, ķīmiskā rūpniecība (farmācija), transports un loģistika, kā arī izglītība, īpaši inženierzinātnēs. Latvijas piedāvājums atbilst šo valstu ekonomiskās attīstības prioritātēm. To sarunā apliecināja arī uzņēmēji, kuriem ir ilglaicīga darbības pieredze Āfrikā.
Diskusijas laikā tika uzsvērts, ka Āfrikas kontinenta valstīs ir liels jauniešu īpatsvars, tāpēc izglītībai, kas ir praktiski piemērojama darba tirgū, ir liela nozīme. Tieši izglītība varētu būt labs pamats sadarbības uzsākšanai ar vairākām Āfrikas valstīm, un Latvijas augstskolām tam ir atbilstošs piedāvājums. A.Pildegovičs informēja, ka jauniešu izglītība un nodarbinātība būs arī ES–Āfrikas samita tēma. Pasākums notiks š.g. 29.-30. novembrī Kotdivuārā, un Latvija tajā būs pārstāvēta augstākajā līmenī.
Uzrunājot uzņēmējus un to intereses pārstāvošās organizācijas, A.Pildegovičs aicināja būt aktīviem savu interešu apzināšanā un paušanā, atgādinot par ārlietu dienesta atbalstu ārējo tirgu apgūšanā. Tāpat arī uzņēmēju viedoklis ir būtisks, lemjot par goda konsulu tīkla paplašināšanu un konsulāro jautājumu risināšanu.
No 24. līdz 28. aprīlim Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs kopā ar uzņēmējiem uzturējās darba vizītēs Etiopijā, Kenijā un Ganā, lai piedalītos Ārlietu ministriju politiskajās konsultācijās un veicinātu ekonomisko sadarbību.