Lielbritānija uz globālās recesijas fona pašlaik izskatās labāk nekā citas valstis Eiropā, The Observer sacījis Nobela prēmijas ieguvējs, ekonomists Pols Krugmans (Paul Krugman), norādot, ka šīm labajām ziņām vajadzētu veicināt Lielbritānijas vēlētāju uzticību premjerministram Gordonam Braunam.
P. Krugmans, kurš pašlaik atrodas Londonā un lasa lekcijas par to kā pasaulei izkļūt no ekonomiskās krīzes, sacījis, ka pārējām pasaules valstīm izredzes ir samērā drūmas. Taču Lielbritānijas banku glābšanas paketei kopā ar spēcīgu angļu mārciņas vērtības kritumu un rekordzemām procentu likmēm vajadzētu palīdzēt atveseļot Lielbritānijas ekonomiku.
Intervijā P. Krugmans secina, ka lielais «slikto» kredītu apjoms pasaules bankās, kas piespiež patērētājiem tērēt maz naudas, varētu ierobežot globālo patēriņu vēl vairākus gadus.
Runājot par ekonomisko situāciju Vācijā, P. Krugmans norāda, ka šīs valsts problēma bija atkarība no eksporta uz «burbuļa» ekonomikām Eiropā, kā rezultātā Vācija cieta pat vairāk nekā «burbuļa» ekonomikas pašas.
«Es domāju, ka Lielbritānijas ekonomika pašlaik izskatās vislabāk Eiropā,» viņš akcentējis, norādot, ka viņaprāt, šīs valsts politika ir inteliģenta. Pēc P. Krugmana domām, Lielbritānijas valdība pēc šīm pozitīvajām ziņām varētu iegūt iedzīvotāju novērtējumu kā «cilvēki, kas izcēluši Lielbritāniju no ekonomiskās krīzes».
Saskaņā ar CBI prognozēm Lielbritānijas ekonomika 2009.gadā vēl saruks par 3.9%, bet nākamgad jau varētu būt vērojama izaugsme par 0.7%. CBI ģenerāldirektors Ričards Lamberts sacījis, ka «grūtākais periods izskatās, ka ir pagājis». Viņš paredz, ka Lielbritānijas ekonomikas izaugsme būs lēna un pakāpeniska. Viņaprāt, vēl ir pāragri teikt, ka recesija ir beigusies.
CBI prognozē, ka Lielbritānijas iekšzemes kopprodukts šā gada trešajā ceturksnī saruks par 0.1% un vēl nākamgad turpināsies bezdarba pieaugums šajā valstī.
Db.lv jau rakstīja, ka P. Krugmans iepriekš prognozēja - sliktākais globālās ekonomiskās krīzes periods, iespējams, ir beidzies, taču ātra ekonomikas atlabšana ir maz ticama saistībā ar milzīgajiem parādiem visā pasaulē. Vairāki indikatori norāda, ka lejupslīdes temps ir mazinājies, sacīja P. Krugmans, akcentējot arī stabilizāciju finanšu tirgos. Taču vienlaikus viņš akcentēja, ka ir pāragri domāt par ekonomikas atlabšanu, kas pamatojams ar pārmērīgajiem aizņēmumu apjomiem finanšu sistēmās un mājsaimniecībās visā pasaulē.