Sliktākais globālās ekonomiskās krīzes periods, iespējams, ir beidzies, taču ātra ekonomikas atlabšana ir maz ticama saistībā ar milzīgajiem parādiem visā pasaulē, sacījis Nobela prēmijas ieguvējs Pols Krugmans (Paul Krugman), ziņo The Economic Times.
«Es esmu optimistisks, ka sliktākais varbūt ir beidzies,» viņš sacījis savā runā starptautiskajā finanšu forumā.
Vairāki indikatori norāda, ka lejupslīdes temps ir mazinājies, sacījis P. Krugmans, akcentējot arī stabilizāciju finanšu tirgos.
Taču vienlaikus viņš akcentējis, ka ir pāragri domāt par ekonomikas atlabšanu, kas pamatojams ar pārmērīgajiem aizņēmumu apjomiem finanšu sistēmās un mājsaimniecībās visā pasaulē.
Viņš norādījis, ka būtu nepieciešama stingrāka finanšu tirgu regulācija, lai novērstu jaunu krīzi.
Attiecībā uz pasaules ekonomiku P. Krugmans norādījis, ka «ir patiešām grūti pateikt, kad stabilizācija pāraugs atlabšanā» un akcentējis, ka recesijas sākuma un beigu definēšana vispār ir sarežģīts process.
Viņš skaidrojis, ka pēdējās divas ASV recesijas oficiāli beidzās pēc rūpnieciskās ražošanas atsākšanās, neraugoties uz to, ka bezdarba līmenis turpināja pieaugt vēl ilgi pēc recesijas beigām. Kā piemērs esot 2001.gada recesija, kas ilga astoņus mēnešus, bet bezdarba līmenis neuzlabojās līdz 2003.gada jūnijam.