Pašreizējās ekonomiskās krīzes situācijā jaunu nodokļu ieviešana un paaugstināšana Latvijā ir tuvredzīga rīcība. Tieši pretēji – pašlaik ir jāveic pasākumi, kas samazinātu darbaspēka nodokļu slogu, piemēram, uz otrā pensiju līmeņa maksājumu rēķina, intervijā žurnālam "Dienas Bizness" stāsta nodokļu eksperts, LTRK padomes loceklis Kaspars Rumba.
Covid-19 pandēmijas apstākļos ir skaidri izkristalizējies jautājums par to, cik lielu vajag valsts budžetu, ko pārdala politiķi, pauž K. Rumba. Tā kā politiķiem vienmēr bija un būs vēlme pārdalīt arvien vairāk, bet legālajiem nodokļus maksājošajiem uzņēmējiem nav ekonomiski pamatotu iespēju samaksāt valstij vairāk, tad valstij ir jādomā par savu tēriņu lietderīgumu un efektīvu izmantošanu.
"Valdošie politiķi regulāri uzsver: ja gribam Skandināvijas dzīves līmeni, tad nodokļos jāmaksā vairāk. Interesanti, ka OECD pārskatā par darbaspēka nodokļu slogu Ziemeļvalstīs Latvija ar 42,6% nodokļu slogu uz vidējo algu tikai simboliski atpaliek no Zviedrijas (42,7%) un jau šobrīd ir krietni priekšā visām pārējām Baltijas un Ziemeļvalstīm. Igaunijā un Lietuvā šis rādītājs ir tikai 37,2%. Tātad Latvijā darbaspēka nodokļi jau ir Skandināvijas līmenī, bet solītā Ziemeļvalstu dzīves līmeņa kā nav, tā nav," viņš norāda.
Visu rakstu lasiet 18. augusta žurnālā "Dienas Bizness".
Abonējiet, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās.