Konkurences padome (KP) Nordea un DNB bankas apvienošanos varēs vērtēt vairākus mēnešus.
Pašlaik KP gan vēl nav saņēmusi Nordea un DNB bankas apvienošanās ziņojumu, informēja KP pārstāve Paula Vilsone.
Kad visa nepieciešamā informācija būs iesniegta iestādē, KP mājaslapā tiks publicēta informācija par apvienošanās izvērtēšanas sākšanu. Izvērtēšanas ilgums būs atkarīgs no ziņojuma veida. Proti, ja tiks iesniegts saīsinātais apvienošanās ziņojums, iestāde to var vērtēt līdz trīs mēnešiem no tā saņemšanas dienas. Savukārt pilna apvienošanās ziņojuma gadījumā - līdz četriem mēnešiem no tā saņemšanas dienas, sacīja Vilsone.
Uzņēmumu apvienošanās gadījumā KP var pieņemt lēmumu par apvienošanās atļaušanu, atļaušanu ar saistošajiem noteikumiem, kas novērš iespējamo kaitējumu konkurencei, vai aizliegšanu, ja darījuma rezultātā rodas vai nostiprinās dominējošais stāvoklis vai var tikt būtiski samazināta konkurence jebkurā konkrētajā tirgū.
Nordea un DNB bankas noslēgušas vienošanos par darbības apvienošanu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, lai izveidotu jaunu, vadošu banku Baltijā ar spēcīgām Ziemeļvalstu saknēm. Plānots, ka darījums par jaunas bankas izveidošanu tiks slēgts ap 2017.gada 2.ceturksni. Līdz darījuma slēgšanas brīdim, kad tiks saņemti visi nepieciešamie apstiprinājumi, abas bankas - Nordea un DNB banka - darbosies atsevišķi kā savstarpēji konkurējoši uzņēmumi.
Pēc Latvijas Komercbanku asociācijas datiem šogad pirmā ceturkšņa beigās Nordea Latvijas filiāles aktīvu apmērs bija 3,08 miljardi eiro, bet DNB bankas - 2,24 miljardi eiro. Pēc aktīvu apjoma apvienotā banka būtu otra lielākā Latvijā aiz Swedbank, kuras aktīvu apjoms pirmā ceturkšņa beigās bija 5,4 miljardi eiro.