Parādu krīzes nomocītās Grieķijas aiziešana no eirozonas būtu kontrolējams, bet nevēlams process, pavēstījis eirozonas finanšu ministru padomes jeb Eirogrupas vadītājs Žans Klods Junkers.
«Pašlaik izskatās, ka tas būs kontrolējams process,» Ž. K. Junkers sacīja sarunā ar Vācijas raidsabiedrību. «Tas gan nenozīmē, ka tas ir vēlams notikums,» sacīja Eirogrupas vadītājs, norādot, ka izstāšanās gadījumā Grieķijas iedzīvotāji saskartos ar ievērojamiem riskiem. Ž. K. Junkers arī norādīja, ka vismaz šā gada rudenī Grieķija eizozonu vēl nepametīs, vēsta Reuters.
Db.lv jau ziņoja, ka Grieķijas partijas vienojušās par papildus taupības pasākumiem, kuriem nākamo divu gadu laikā būtu jāsamazina valsts tēriņi par 11,5 miljardiem eiro.
Apņemšanās atrast veidu, kādā valsts varētu papildus ietaupīt budžeta līdzekļus, ir viens no priekšnoteikumiem, lai Grieķija saņemtu starptautiskās finanšu palīdzības nākamo maksājumu.
Tikmēr starptautiskā reitingu aģentūra Standard & Poor’s (S&P) mainījusi Grieķijas reitinga perspektīvu. Grieķijai piešķirtajam CCC reitingam, kas jau tā atrodas astoņas pakāpes zem investīciju līmeņa, nākotnes perspektīva mainīta no stabilas uz negatīvu.
S&P norāda, ka reitinga perspektīvas maiņa atspoguļo Grieķijas nespēju nodrošināt starptautiskā aizdevuma nākamā maksājuma saņemšanu. Bez starptautiskā aizdevuma Grieķija bankrotētu un, visticamāk, pamestu eirozonu.
Paredzēts, ka kārtējais starptautisko aizdevēju maksājums Grieķijai būs 31,5 miljardu eiro apmērā. Kopumā Grieķija saņems 130 miljardus eiro. Apmaiņā pret aizdevumu valstij jāveic apjomīgas reformas, kurām jāsamazina valsts parāda apmēri.
Jūlija noslēgumā Vācijas ekonomikas ministrs Filips Rēslers pauda šaubas par Grieķijas spējām palikt eirozonā, bet panika, kas saistīta ar Atēnu aiziešanu no Eiropas Monetārās savienības, esot jau izgaisusi.
Lai gan Grieķijas aizdevēji gaidīšot valsts ekonomiskās situācijas audita rezultātu, Vācijas finanšu ministrs esot noskaņots skeptiski pat valsts spējām īstenot nepieciešamās reformas.