Angelas Merkeles koalīcijas deputāti cer veicināt vāciešu ceļošanu uz saulainajām Dienvideiropas valstīm, kuras vissmagāk skārusi krīze raksta thelocal.de.
Eiropas Parlamenta deputāts Jorgo Čatzimarkakis (Jorgo Chatzimarkakis) no Angelas Merkelas valdības parteru Brīvo Demokrātu (Free Democrats) partijas norādījis, ka Berlīnei būtu vairāk jāveicina vāciešu ceļošana uz krīzes skartajām, bet saulainajām Eiropas valstīm.
«Varētu tikt izveidota valsts sponsorēta bonusu sistēma, kas iedrošinātu vāciešus ceļot uz Grieķiju. Sākums šādai programmai varētu būt, piemēram, «pēdējās minūtes» piedāvājumi,» norādīja grieķu izcelsmes vācietis J. Čatzimarkakis.
Viņa partijas biedrs Ervīns Loters (Erwin Lotter) norādīja, ka tūrisma veicināšanas programma varētu būt abpusēji izdevīga – vācieši varētu baudīt brīvdienas siltajās zemēs, bet parādos grimstošās valstis – iegūt papildus līdzekļus no tūristiem.
«Šādas programmas īstenošanai būtu nepieciešama politiķu un industrijas pārstāvju sadarbība,» viņš norādīja.
Jau vēstīts, ka eirozonas krīze skārusi tādas Dienvideiropas valstis kā Grieķija, Portugāle, Spānija un Kipra, turklāt tās visas lielā mērā ir atkarīgas no tūrisma industrijas.
Pirms neilga laika Grieķija publicējusi datus, kas uzrāda, ka ievērojami samazinājies vāciešu veikto naktsmītņu rezervāciju skaits, jo vācieši vairās apmeklēt valsti, kuras iedzīvotājus sadusmojusi viņu kancleres Angelas Merkeles stingrā pozīcija attiecībā uz ieviešamajiem taupības pasākumiem.
Jau vēstīts, ka šā gada jūnijā teju puse (49%) vāciešu vēlas, lai Grieķija pamestu eirozonu. Tāpat aptuveni divas trešdaļas vāciešu vēlas, lai valsts kanclere Angela Merkele turpina izdarīt politisko spiedienu uz Grieķiju, lai minētā valsts pildītu budžeta taupības pasākumus.
Iepriekš vairākkārt rakstīts par eirozonas ietekmē radušos nesapratni starp abām valstīm. Tā, piemēram, šā gada februārī augsta Grieķijas amatpersona apsūdzējusi Vācijas finanšu ministru par Atēnu apvainošanu. Vēl pirms tam Vācijas finanšu ministrs salīdzināja Grieķiju ar bedri bez dibena un norādīja, ka eirozona ir daudz vairāk sagatavojusies Atēnu bankrotam nekā tas bijis pirms diviem gadiem. Arī Grieķijā izveidojies «antivācisks» noskaņojums.