Iespējams, jau līdz 2015. gadam Grieķijas aizdevēji – Eiropas Savienība (ES), Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) un Eiropas Centrālā banka - Atēnām varētu piešķirt vēl 50 miljadus eiro.
Aizdevēji esot pauduši nopietnas bažas, ka Grieķija varētu neatgriezties starptautiskajos valūtu tirgos 2015. Gadā, un tāpēc būs nepieciešams jauns aizdevums, vēsta Vācijas Der Spiegel.
Vācijas medijs skaidro, ka topošajā aizdevēju ziņojumā par situāciju Grieķijā minēts, ka nav garantiju Atēnu spējām atgriezties tirgos, un tāpēc valstij, iespējams, būs vajadzīga ārēja finanšu palīdzība līdz 50 miljardiem eiro. Der Spiegel arī norāda, ka šo brīdinājumu Vācija pieprasījusi izņemt no ziņojuma galavarianta.
Savukārt Berlīne uzsver, ka neesot izteikusi šādu lūgumu un noliedz medijā pausto informāciju. Starptautisko aizdevēju ziņojums par situāciju Grieķijā tiks publicēts pēc tam, kad Atēnas pabeigs parādu restrukturizāciju.
To, ka Grieķijai, iespējams, būs ajadzīga papildus palīdzība, nesen pieļāvis arī Austrijas kanclers Verners Faimans. «Es neticu nevienam, kas apgalvo, ka Grieķija saņēmusi pietiekoši daudz palīdzības,» V. Faimans sacīja sarunā ar Austrijas laikrakstu Oesterreich. Kanclers arī uzsvēra, ka Eiropas Savienībai ir jāturpina atbalstīt ne tikai Grieķiju, bet arī Portugāli, Itāliju un Spāniju.
Db.lv jau vēstīja, ka februāra sākumā tika pieņemts lēmums par otras starptautiskā aizdevuma programmas piešķiršanu parādu krīzes nomocītajai Grieķijai. Vienošanās paredz, ka Atēnu parāda apjomam līdz 2020. gadam ir jāsarūk līdz 120,5% no valsts iekšzemes kopprodukta (IKP). Salīdzinājumam – pērn tika lēsts, ka valsts parāda apjoms sasniedzis 160% no IKP.
Tomēr parādījušās bažas, ka Grieķija nemaz nespēs samazināt savus parādu kalnus un tai būs nepieciešams vēl viens starptautisks aizdevums. Savukārt starptautiskā reitingu aģentūra Standard & Poor's (S&P) pazeminājusi Grieķijai piešķirto reitingu no CC līdz «selektīvai maksātnespējai». Tādējādi šī valsts kļuvusi par pirmo eirozonas dalībnieci, kurai piešķirts šāds reitings.