Neskatoties uz krīzi, joprojām saglabājas pieprasījums pēc tirdzniecības telpām, apskatā Atvērtās & slēgtās tirdzniecības telpas Rīgas centrā secina kompānija Lucrum Realty.
Šā gada 3. ceturksnī turpinājās pirmajos divos ceturkšņos novērotā tendence, ka tirdzniecības telpas vairāk tiek atvērtas nekā slēgtas. Pašlaik ir iezīmējušās stabilizācijas tendences uz maģistrālajām ielām, jo ir ievērojami samazinājies slēgto telpu īpatsvars.
Šķērsielās slēgto telpu pieaugums nav uzskatāms par negatīvu tendenci, jo tam ir vispārējs sezonāls raksturs, turklāt pašreiz nomnieki vienkārši pāriet uz labākām vietām.
Trešajā ceturksnī salīdzinoši daudz veikalu tika atvērti Tērbatas ielā — apmēram tik pat daudz jaunu veikalu, cik iepriekšējos gados apmēram gada laikā. K. Barona ielā joprojām bija vērojama augsta nomnieku rotācija.
Pavisam Rīgas centrā 3. ceturksnī atvērtas 32 tirdzniecības vietas. 75% gadījumos tās bija uzņēmuma pirmās telpas, bet 25% bija pārvietojušies no citām telpām centrā/centra tuvumā.
Tika atvērti arī tāda profila veikali, kādi Rīgas centrā pēdējos piecos, desmit gados nav parādījušies, piemēram, For Kidi (Tērbatas ielā 19/21), Lare Lini (Lāčplēša ielā 41). Kā atzīmē kompānijas speciālisti, daļai uzņēmumu pāriešana uz jaunām telpām ir uzskatāms kā pēdējais solis pirms bankrota, jo jaunā vieta un telpu plānojums ir sliktākas par iepriekšējām.
No Rīgas centra ir aizgājuši nomnieki, kuri darbojās piecus līdz desmit gadus, piemēram, veikals Trodeks (Kr. Barona ielā 24/26), Double Coffee (Kr. Barona ielā 28a), Broilers & Bekons (Brīvības iela 52), Red Fred (Dzirnavu iela 62), Swedbanka (Blaumaņa iela 34). No tiem tikai viens ir strādājis aptuveni 10 gadus (Swedbanka). Pārējie ir strādājuši apmēram piecus septiņus gadus. Tas nozīmējot, ka vecie nomnieki, kuri nomā telpas 7 un vairāk gadus, ir spējuši vienoties ar telpu iznomātājiem par nomas maksas samazināšanu, jo iznomātāji ļoti labi saprot, ka atrast stabilus ilgtermiņa nomniekus tagad ir tikpat kā neiespējami.