Dabaszinātņu, inženierzinātņu, matemātikas un tehnoloģiju 48 stundu hakatonā "The Raccoons" jaunieši bez priekšzināšanām apgūs programmēšanas pamatus.
Aizgūstot piemēru no starptautiskās pieredzes, 48 stundu ilgais hakatons pulcēs 100 talantīgus, ambiciozus un apņēmīgus studentus, kuri vēlas iegūt plašākas zināšanas tehnoloģiju jomā izklaidējošā un savstarpējo sadarbību veicinošā vidē. Pasākumā jaunieši darbosies komandās, kopīgi eksperimentēs un īstenos radošas idejas, piemēram, veidojot digitālo mākslu, datorspēles, mājas lapas, aplikācijas, un datu vizualizācijas.
"Hakatoni ir ideāla tehnoloģiju smilšukaste, kur dalībnieki var satikt līdzīgi domājošos un pavadīt nedēļas nogali, kopā strādājot pie trakām un radošām idejām, eksperimentējot, un paralēli arī apgūstot dažādas tehniskās zināšanas. Studentu hakatonu, piemēram, "Major League Hacking" formāts pasaulē ir plaša kustība, kas arvien vairāk attīstās un dod iespēju visu nozaru studentiem gūt pamatzināšanas dabaszinātnēs, inženierzinātnēs, matemātikā un tehnoloģijās. Līdz šim kustība nebija nonākusi līdz mūsu reģionam, un ir pienācis laiks to mainīt un aicināt studentus ne tikai no Latvijas, bet arī no citām Eiropas valstīm," uzsver hakatona vadītāja Līna Marta Sarma.
Hakatonu organizē jaunuzņēmumu vides organizāciju pārstāvji un tā partneri ir nevalstiskās organizācijas "TechChill", "TechHub Riga", Latvijas Jaunuzņēmumu asociācija, "Riga TechGirls", "Visas iespējas", "GameDev", Latvijas Universitātes Studentu pašpārvalde un citi.
Organizatori uzsver, ka hakatonā var piedalīties arī interesenti bez programmēšanas priekšzināšanām, jo projekta mērķis ir dot iespēju jauniešiem apgūt programmēšanas pamatus pasākuma laikā. Hakatona laikā norisināsies programmēšanas darbnīcas iesācējiem, tādās jomās kā radošā programmēšana, dizaina domāšana, ievads Github, HTML/CSS pamati un ievads serveru darbībā. Darbnīcas būs piemērotas iesācējiem un dalībnieki varēs apmeklēt tās darbnīcas, kuras vēlas, atbilstoši savam zināšanu līmenim.
Dalībnieki varēs attīstīt projektus tādās jomās kā radošā kodēšana, atvērtā pirmkoda programmatūra, domēna nosaukuma lietošana un datu vizualizācija, vai arī strādāt pie sava individuālā projekta un radīt pilnīgi jaunas idejas ārpus iepriekš minētajām vertikālēm. Izcilākie un radošākie projekti saņems balvas no projekta atbalstītājiem.
Hakatonā var piedalīties ikvienas valsts students vecumā no 18 līdz 25 gadiem. Hakatons norisināsies angļu valodā un dalība ir bezmaksas. Pieteikšanās hakatonam atvērta līdz 15. martam, vai līdz sasniegts dalībnieku skaita limits: www.theraccoons.org
Darbnīcas vadīs jaunieši ar pieredzi programmēšanā un uzņēmējdarbībā, to vidū ir tādi mentori kā jaunuzņēmuma "Finch" dibinātājs Jānis Veģis, biotehnoloģiju jaunuzņēmuma "Alta Flora" programmatūras inženieris un Aalto Universitātes inženierzinātņu students Austris Cīrulnieks, Latvijas Universitātes senatore Aiva Staņēviča, jaunuzņēmuma "Koatum" līdzdibinātājs Emīls Sjundjukovs, uzņēmuma "GameDev" valdes loceklis un "Sonarworks" inženieris Elvis Strazdiņš.