Irāna ierobežojusi pieeju Google meklētājam, kā arī kompānijas e-pasta pakalpojumam Gmail, vēsta BBC.
Irānas valdības noteikumi jau līdz šim paredzēja vairāku Rietumvalstu interneta vietņu pieejas aizliegumu, savukārt pēdējie ierobežojumi Google un Gmail lietošanā noteikti vienlaikus ar pret islāma ticību veidoto video, kas tika ievietots Google video dalīšanās vietnē YouTube. Jau rakstīts, ka skandalozā ASV uzņemtā filma Musulmaņu šķīstums (Innocence of Muslims), kurā izsmiets pravietis Muhameds, izraisījusi vardarbīgus protestus visā pasaulē. 11. septembrī nemieru laikā protestētāji iebruka ASV vēstniecībā Lībijā, kur tika nogalināts ASV vēstnieks Kristofers Stīvenss. Protestētāju sadursmes ar drošības spēkiem notikušas arī citās musulmaņu valstīs, kā arī valstīs, kurās dzīvo ievērojams daudzums islāma piekritēju.
Valdības pārstāvis irāniešiem par Google un Gmail lietošanas aizliegumu paziņoja valsts televīzijā, kā arī izsūtot īsziņas uz valsts iedzīvotāju mobilajiem tālruņiem pagājušās nedēļas svētdienā.
Google meklētājs patlaban ir pieejams, tomēr tas nedarbojas pilnībā, skaidro medijs. Patlaban Irānas iedzīvotāji var piekļūt Gmail pakalpojumam vien lietojot virtuālos privātos tīklus (VPN), kas neliedz piekļuvi valdības aizliegtajām lapām.
Šis ir viens solis Irānas valdības centieniem izveidot tā dēvēto valsts intraneta jeb iekštīklu, kas kontrolētu interneta «satiksmi» no ārvalstīm. Valdība pauž, ka cer to pilnībā ieviest triju gadu laikā. Tomēr jebkurš skolēns zina, kā apiet noteikumus, lietojot virtuālo privāto tīklu (VPN), kas ir ļoti izplatīti Irānā, raksta BBC.
Google YouTube vietne jau tikusi aizliegta kopš 2009. gada, pēc tam, kad Irānu pāršalca protesti par bažām, ka vēlreiz ievēlētais prezidents Mahmouds Ahmadinežads (Mahmoud Ahmadinejad) viltojis vēlēšanu rezultātus.