«Nabadzīgajiem» igauņiem bija grūti saprast, kādēļ viņiem ir jāmaksā «bagātajiem» grieķiem, kas dzer ouzo un dejo sirtaki, intervijā amerikāņu televīzijai CNN pauda Igaunijas ministru prezidents Andruss Ansips (Andrus Ansip).
Patiesībā Grieķijā dzīvo ļoti strādīgi cilvēki, bet igauņiem ir grūti samierināties, ka viņiem kā eirozonas valstij ir jāpiedalās daudz lielākas un bagātākas valsts glābšanā, CNN piebilda A. Ansips.
Viņš norādīja, ka Grieķijai novirzītie līdzekļi bija «aizdevums», nevis «glābšana» - grieķiem parāds būs jāatdod, tāpat būs jāsamaksā arī procentu likme.
Tas, ka valstij jāsniedz ieguldījums Eiropas Fiansiālās Stabilitātes Fondā, Igaunijā bija «ļoti nepopulāri», stāsta A. Ansips. «Cilvēki vēlētos saņemt augstākas algas tūlīt pat – nekavējoties, un igauņi nesaprot, kādēļ «mums viss šis ir vajadzīgs»,» Igaunijas premjers skaidro noskaņojumu pašu mājās.
Vienlaikus viņš pauda, ka pievienošanās eirozonai ir bijis pareizais lēmums, un arī Igaunijas sabiedrība apzinās to, ka Igaunijai eiro ir devis labumu.
«Eiro Igauniju atkal padarīja pievilcīgu tiešajām ārvalstu investīcijām,» CNN norāda A. Ansips.
Igaunijas premjers stāsta, ka 70% no kopējā eksporta ir eksports uz Eiropas Savienības (ES) valstīm un tādējādi eirozonas stagnēšana Igaunijai rada bažas, tomēr galveno Igaunijas eksporta partneru – Zviedrijas un Somijas - ekonomikas patlaban atrodas «diezgan labā situācijā», viņš pauda.
Igaunija patlaban ir visstraujāk augošā eirozonas ekonomika. Igaunijā dzīvo ap 1,3 miljoni cilvēki, un tā pievienojās ES 2004. gadā, bet eirozonai – pērn.