Sākot ar nākamo gadu Grieķijas valsts uzņēmumu darbiniekiem algas tiks samazinātas par 25% un tie nevarēs saņemt vairāk par 2,2 tūkstošiem eiro mēnesī.
Paredzēts, ka no nākamā gada algas samazināšana skars vismaz 120 tūkstošus Grieķijas valsts uzņēmumu darbiniekus. Grieķijas laikraksts Kathimerini vēsta, ka saskaņā ar jauno kārtību, lai saņemtu maksimālos 2,2 tūkstošus eiro, darbiniekam ir jābūt vismaz divdesmit gadus lielai darba pieredzei un jāieņem vadošs amats.
Tāpat no nākamā gada valsts uzņēmumos strādājošie gadā saņems divpadsmit mēnešalgas, pretēji patlaban maksātajām četrpadsmit algām. Algu skaita samazināšana skars arī citus valsts dienestā nodarbinātos, kā, piemēram, policistus, ārstus, karavīrus, tiesnešus u. c.
Civildienesta ierēdņu algu samazināšana ir viena no Grieķijas starptautiskā aizdevuma pamatprasībām.
Protestējot pret paredzamo algu samazināšanu, Grieķijas valsts sektorā strādājošie trešdien iecerējuši rīkot 24 stundas ilgu ģenerālstreiku. «Problēmas, ar kurām saskaras valsts sektora darbinieki – tūkstošiem atlaišanu, algu samazināšanu un sabiedrisko pakalpojumu pamešanu novārtā – pieprasa, lai mēs pastiprinām savu cīņu un mobilizāciju,» streika organizēšanas iemeslus pamato valsts sektora darbinieku arodbiedrība Adedy.
Db.lv jau vēstīja, ka šā gada trešajā ceturksnī Grieķijas ekonomika samazinājusies par 6,9% salīdzinot ar attiecīgu laika posmu pirms gada. Sākotnējās aplēses gan liecināja, ka parādu nomocītās valsts iekšzemes kopprodukts (IKP) samazinājies 7,2 procentiem.
Jaunu rekordu sasniedzis Grieķijas bezdarba līmenis, kas septembrī palielinājās līdz 26%. Grieķijas statistikas birojs norāda, ka valstī septembrī bez darba bija 1,295 miljoni cilvēku jeb viena ceturtā daļa no darbspējīgiem iedzīvotājiem. Grieķijā dzīvo aptuveni desmit miljoni cilvēku.