Parādu krīzes nomocītā Grieķija pavēstījusi, ka neveiks jaunus algu vai sociālo pabalstu samazinājumus, lai tādējādi izpildītu starptautisko aizdevēju prasības par papildus budžeta ietaupījumiem.
Grieķija norādījusi, ka papildus taupības pasākumi var padziļināt valsts sociālo krīzi, vēsta Reuters. Vienlaikus šāds Grieķijas solis var sarežģīt attiecības starp Atēnām un to starptautiskajiem kreditoriem, kuru pārstāvji novembrī atgriezīsies šajā valstī, lai veiktu turpmāku ekonomikas izvērtēšanu.
Atēnas uzskata, ka vienīgais veids, kādā panākt parādu sloga samazināšanos un samazināt budžeta deficītu ir ekonomikas izaugsme, savukārt papildus taupības pasākumi nepieciešamo izaugsmi neveicinās. «Grieķija aizstāv pozīciju, ka tā vairs nevar un tai nav nepieciešams uzņemties jaunus fiskālos pasākumus, samazinot algas un pensijas,» teikts parādu krīzes nomocītās valsts valdības paziņojumā.
Vairākkārt izskanējis, ka Atēnām nākamajā gadā būs nepieciešams papildus finansējums, iespējams, pat jauns aizdevums, lai aizlāpītu radušos finanšu caurumus. Līdz šim Grieķijas aizdevēji nav oficiāli pauduši, kādā veidā tiks sameklēta trūkstošā nauda. Tomēr aizvadītajā nedēļā Eirogrupas tikšanās laikā Grieķijas valdībai ticis pateikts, ka no papildus taupības pasākumiem, visticamāk, nesanāks izvairīties.
Grieķija grib panākt, lai starptautiskie aizdevēji veiktu šīs valsts parādu reorganizāciju, tādējādi atvieglojot to slogu uz ekonomiku. Tomēr šāda iespēja Eiropā negūst īpaši dzirdīgas ausis.
Db.lv jau vēstīja, ka lēmums par to, kādā veidā atrisināt gaidāmās problēmas ar Grieķijai nepieciešamo finansējumu, tiks pieņemts īsi pirms gada beigām. Savukārt jautājumu par Grieķijas parādu nastas samazināšanu eirozonas finanšu ministri varētu izskatīti tikai tad, ja Eiropas statistikas birojs Eurostat apstiprinās, ka Grieķija 2013. gadā spējusi sasniegt budžeta pārpalikumu. Šāds novērtējums būs iespējams tikai pēc 2014. gada aprīļa.