Izmaksu optimizācija nu jau ir kļuvusi par teju katra Latvijas uzņēmuma ikdienas rūpalu, turklāt jaunākā informācija par šovasar gaidāmo tarifu kāpumu karstajam ūdenim un siltumenerģijai, bet elektroenerģijai – nākamā gada pirmajā pusē norāda uz to, ka viena no galvenajām uzņēmumu darbības prioritātēm būs tieši energoresursu patēriņa samazināšana.
No vienas puses, Latvijā energoresursu cenas patlaban ir mazākas nekā daudzās citās Eiropas valstīs, tādēļ jaunais tarifu pieaugums nav liels pārsteigums, tomēr, no otras puses, šajos ekonomiskajos apstākļos daudziem uzņēmumiem tas var radīt papildus grūtības segt ikmēneša maksājumus. Tāpēc, domājot par rentabilitātes saglabāšanu, šobrīd uzņēmumiem vajadzētu uzsākt virkni energoresursu taupīšanas pasākumu, lai jaunās apkures sezonas rēķini neradītu kārtējo uzņēmumu maksātnespējas vilni.
Neskatoties uz daudzpusīgo informāciju par energoefektivitāti, kas iegūstama dažādu valsts un Eiropas Savienības programmu ietvaros un energoresursu piegādātāju rīkotajos semināros, tomēr lielos vilcienos katram uzņēmumam ar šo problēmu ir jātiek galā pašam. Lai gan uzņēmumi ir atšķirīgi gan pēc to lieluma, gan pēc patērēto energoresursu apjoma – pirmām kārtām taupīšanai vajadzētu sākties ar precīzu to izlietojuma uzskaiti, piemēram, energoresursu skaitītājiem, kas ir ēkas ievados, uzstādot attālinātās energoresursu skaitītāju nolasīšanas sistēmas, ar kuru palīdzību var vienkārši analizēt patēriņu, kā arī noteikt, kuri energoresursi veido vislielākās izmaksas, un izstrādāt konkrētu taupības rīcības plānu. Pēc esošās situācijas fiksēšanas ir jāizvirza konkrēts mērķis – cik ilgā laikā ir panākams konkrēts energoresursu ietaupījums.