Lai ierobežotu tiesiski nepieļaujamās informācijas apriti virtuālajā vidē, E-lietu sekretariāts ierosina izdarīt grozījumus likumā Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem un Elektronisko sakaru likumā.
E-lietu sekretariāts pamato, ka grozījumi likumdošanā nepieciešami, lai interneta vietnes, kuras darbojas atbilstīgi masu informācijas līdzekļiem noteiktajiem principiem, tiktu atzītas par masu informācijas līdzekļiem likuma izpratnē un līdz ar to uz tām tiktu attiecinātas šī likuma normas.
Sekretariāta sagatavotajā informatīvajā ziņojumā norādīts, ka personai ir ierobežotas tiesības aizstāvēt savas intereses gadījumos, kad notikusi goda aizskaršana vai neslavas celšana internetā. Iesniedzot prasību tiesā, jānorāda aizskārēja personas dati, taču šie dati cietušajai personai ir pieejami tikai ļoti retos gadījumos. Grozījumi Elektronisko sakaru likumā noteiktu iespēju izmantot interneta lietotāja identificēšanai nepieciešamos datus, lai noskaidrotu atbildētāju civilprocesa uzsākšanai personas goda un cieņas aizskaršanas gadījumos.
Informatīvajā ziņojumā paskaidrots, ka par saturu internetā būtu jāatbild tā autoram vai personai, kas to izplata, zinot, ka tās izplatīšana nav pieļaujama. Savukārt tam nebūtu jābūt interneta vietņu un mājaslapu īpašnieku pienākumam aktīvi pārraudzīt trešo personu ievietoto saturu, liecina E-lietu sekretariāta sniegtā informācija.
Grozījumu nepieciešamību minētajos likumos E-lietu sekretariāts pamato informatīvajā ziņojumā Par tiesiski nepieļaujams informācijas apriti virtuālajā vidē, kas Valsts sekretāru izsludināts 26. februāra sanāksmē.