Eiropas Komisija (EK) asi kritizējusi Beļģijas 2012. gada budžetu norādot, ka tas ir pārāk optimistisks un, ka valstij jāievieš dažādas taupības programmas, vēsta AFP.
Beļģija šogad ir apņēmusies samazināt budžeta defecītu līdz 2,8% no IKP (pērn budžeta deficīts valstī bija 3,6% apmērā). Tomēr EK uzskata, ka Beļģijas valdībai neizdosies sasniegt savus mērķus, ja vien netiks palielināti nodokļu ieņēmumi vai arī samazināti valsts tēriņi.
Beļģijai ir viens no lielākajiem valsts parādiem eirozonā. Analītiķi norāda, ka valsts riskē tikt ierauta eirozonas parādu krīzē. Saskaņā ar Eiropas Savienības noteikumiem, Beļģijai ir jāsamazina budžeta deficīts zem trīs procentiem, kā arī jāizstrādā plāns, kā samazināt valsts parādu par 40%.
Savukārt Beļģijas valdība noraida visu EK kritiku. «Ir normāli, ka Komisija mums uzdod jautājumus,» sacīja Beļģijas finanšu ministrs Stīvens Vanakere (Steven Vanackere). «Šis budžets, gaismas ātrumā, tika izveidots gada nogalē. Tas nav normāls veids kā risināt lietas,» norādīja ministrs.
Iepriekš Beļģijai ar sankcijām, kuras būtu iespējams piemērot jaunā Eiropas līguma ietvaros, draudēja Ekonomikas un monetāro lietu komisārs Oli Rēns.
Db.lv jau vēstīja, ka starptautiskā reitingu aģentūra Moody’s Investors services decembrī samazināja Beļģijas kredītreitingu par divām pakāpēm. Valsts reitings tika samazināts no Aa1 uz Aa3, un tam piešķirta negatīva perspektīva. Aģentūra pauda bažas par Beļģijas banku sektora stabilitāti.
Tāpat vēstīts, ka gandrīz pusotru gadu Beļģija nespēja izveidot valdību. Ilgais laika posms, kuru valsts pavadīja bez valdības, izraisīja bažas, ka Beļģija varētu kļūt par nākamo valsti, kura piedzīvos tirgu uzticības zaudējumu.
ES tirdzniecības komisārs Karels de Guhts novembrī uzsvēra, ka Beļģija riskē kļūt par eirozonas nākamo Grieķiju.