Iedomājieties, ja jūs būtu supernelietis, kurš ieguvis visu pasaules zeltu un nolēmis to izkausēt, lai izveidotu zelta kubu, mudina BBC un aicina iztēloties, cik liels šāds kubs būtu.
Atbilde ir - patiesībā tas būtu daudz mazāks nekā daudzi no mums domā.
Vorens Bafets, viens no pasaulē bagātākajiem investoriem, teicis, ka kopējais zelta apjoms pasaulē - zelts virs zemes, varētu ietilpt kubā, kura malas ir vien 20 metri.
Bet vai tas patiešām ir viss? Un ja tā, kā to var zināt?
Dati, kurus plaši izmanto investori, ņemti no Thomson Reuters GFMS, kas veido ikgadējo zelta pētījumu.
Jaunākie dati par visu zeltu pasaulē ir 171 300 tonnas. Kubs, kas veidots no 171 300 tonnām, būtu 20,7 metri katrā pusē, norāda BBC.
Taču ne visi piektīt GFMS datiem. Aplēses svārstās no 155 244 tonām, nedaudz mazāk nekā GFMS aprēķini, līdz aptuveni 16 reizes lielākam apjomam - 2,5 miljoniem tonnu.
Šis vislielākais pieņemtais apjoms veidotu kubu ar 50 metru malām.
Kāpēc aplēses ir tik atšķirīgas? Daļēji tāpēc, ka zelts ir rakts ļoti ilgu laiku - vairāk nekā 6000 gadu, skaidrojis vēsturnieks Timotejs Grīns.
Tātad - kuram ir taisnība? Mēs nezinām, jo visi šie dati ir vien aplēses.
Labā ziņa ir tā, ka zelts tik drīz nebeigsies. Saskaņā ar ASV aprēķiniem zemē joprojām ir 52 000 tonnu iegūstama zelta.
Sliktā ziņa ir tā, ka veids, kā mēs izmantojam zeltu, sāk mainīties. Līdz šim tas nekad nav zudis. Tas vienmēr ir bijis pārstrādāts.
«Viss zelts, kas iegūts vēstures laikā, joprojām pastāv virszemes krājumos. Tas nozīmē, ka, ja jums ir zelta pulkstenis, daļu no zelta, kas ir šajā pulkstenī, varētu būt ieguvuši romieši pirms diviem tūkstošiem gadu,» skaidrojis kāds zelta eksperts. Taču veids, kādā zelts tiek izmantots tehnoloģiju nozarē, ir atšķirīgs. Tur zelts bieži tiek izmantots tik mazos daudzumos, ka tā pārstrāde vairs nav ekonomiski pamatota.