Fiskālās disciplīnas līgumam, kura ietvaros valstis apņemas nodrošināt sabalansētu budžetu, piekritušas pievienoties divdesmit piecas no divdesmit septiņām Eiropas Savienības (ES) dalībniecēm.
Atbalstīt līgumu atteikusies Čehijas republika un Lielbritānija. Apvienotās Karalistes premjers Deivids Kamerons norādīja, ka viņam joprojām ir «juridiskas bažas» attiecībā uz ES institūciju izmantošanu līguma izpildīšanā, vēsta BBC.
Savukārt Čehijai bijuši «konstitucionāli iebildumu», kas valstij neesot ļāvvis atbalstīt fiskālās disciplīnas līgumu.
Pirmdien notikušajā samitā ES līderi arī pārrunāja veidus, kā iespējams veicināt ekonomisko izaugsmi apstākļos, kad daudzās valstīs ir ieviesti stingri taupības pasākumi, un kas nepieciešams, lai samazinātu bezdarbu eirozonā.
Samita ietvaros izdotajā kopīgajā paziņojumā, Eiropas līderi norādīja, ka vienkārša budžetu deficītu samazināšana «nav pašpietiekama».
«Mums nepieciešams modernizēt mūsu ekonomikas, kā arī pastiprināt mūsu konkurētspēju, lai varētu nodrošināt ilgtspējīgu izaugsmi,» vēstīts Eiropas līderu kopīgajā paziņojumā.
Db.lv jau vēstīja, ka Lielbritānijas premjers jau decembrī atteicās atbalstīt fiskālās disciplīnas līgumu. Premjers uzsvēra, ka Lielbritānijai nepieciešams aizstāvēt Londonas finanšu sektora intereses. «Viņi nedrīkst pieņem pasākumus, kuri kaut kādā veidā grauj Eiropas vienoto tirgu,» klāstīja D. Kamerons. «Mēs skatīsimies kā vanagi,» tā viņš.