Pašvaldības uzņēmuma Rīgas nami bijušais vadītājs Andris Lācis, iespējams, izmantojis savu dienesta stāvokli, lai par «sviestmaizi» privatizētu pusotra simta kvadrātmetru lielu dzīvokli pašvaldības namā Smilšu ielā. Pats A. Lācis portālam pietiek.com noliedz dienesta stāvokļa izmantošanu un visā vaino sakritības.
Smilšu ielā 14 kopš 1990. gada atrodas Rīgas namu birojs. Šī nama 5. dzīvokli, kas atrodas virs pašvaldības uzņēmuma biroja, kā savu dzīvesvietu A. Lācis publiskos reģistros norādījis jau vairāk nekā 10 gadus. Tomēr pirkuma līgums starp Lāci un pašvaldības dzīvokļu privatizācijas komisiju noslēgts tikai 2007. gada 31. oktobrī. Pirkuma maksa par dzīvokli tobrīd noteikta 6 456,24 lati jeb 230,58 sertifikāti, nosakot, ka apmaksa par pirkumu veicama 100% sertifikātos. Jau tobrīd, kā rāda Zemesgrāmatas dati, šī dzīvokļa kadastrālā vērtība bijusi 146 162 lati, tātad pārdesmit reižu lielāka par tā noteikto privatizācijas cenu.
Rīgas pilsētas valsts un pašvaldības dzīvojamo māju privatizācijas komisija 1997. gada 10. decembrī pieņēma lēmumu nodot īpašumā šo dzīvokli līdz dzīvojamās mājas privatizācijai. Lēmums tapis pēc mēnesi iepriekš no A. Lāča saņemtā iesnieguma. Dažas nedēļas iepriekš – 24. oktobrī – A. Lācis bija parakstījis dzīvojamās telpas īres līgumu. Tomēr tikai 2006. gada 14. novembrī ar Rīgas domes lēmumu uzsākta nama Rīgā, Smilšu ielā 14 privatizācija, vēsta portāls.
Saskaņā ar A. Lāča versiju fakts, ka viņš par 230 sertifikātiem nekustamā īpašuma tirdzniecības buma pašā karstumā ticis pie plaša dzīvokļa Vecrīgā, esot skaidrojams ar sakritību. Deviņdesmito gadu vidū denacionalizētā namā, kurā viņš dzīvojis līdz tam, sācies kapitālais remonts un pašvaldība viņam piedāvājusi vairākus variantus, kurp pārcelties.
Viens no piedāvātajiem variantiem bijis Smilšu ielas 14. nams, kurā izvietots A. Lāča vadītā pašvaldības uzņēmuma Rīgas nami birojs. «Tā kā es tur strādāju, protams, ka zināju par tukšu dzīvokli,» portālam pietiek.com atzīst A. Lācis, bet dienesta stāvokļa izmantošanu noliedz, uzsvērdams, ka pats neviena lēmuma pieņemšanā par šo īpašumu nav bijis iesaistīts.
Arī pārējie dzīvokļi, kurus viņam piedāvājusi Rīgas dome, bijuši izvietoti pilsētas centrā – Brīvības ielā un Ernesta Birznieka-Upīša ielā, uzsver A. Lācis. Dzīvokli viņš esot remontējis par saviem līdzekļiem, pašvaldības nauda tur neesot ieguldīta.
Par sakritību A. Lācis dēvē arī faktu, ka pie diviem citiem dzīvokļiem šajā namā uz tikpat izdevīgiem nosacījumiem ticis kāds Pēteris Pauls Andrejs Igenbergs, kurš, kā rāda Lursoft datubāze, bijis biznesa partneris ar Lāci saistītam uzņēmējam Vilim Pekstiņam.
Portāls vēsta, ka pašvaldības uzņēmumu Rīgas nami A. Lācis vadīja kopš 1993. gada, sākotnēji būdams direktors, pēc tam – valdes priekšsēdētājs.