Katram Baltijas jūras reģiona līmeņa un nacionālas nozīmes attīstības centram Eiropas Savienības 2014.-2020.gada budžeta plānošanas periodā jāparedz vismaz 35 miljoni latu, bet katram reģionālās nozīmes attīstības centram vismaz 10 miljoni latu industriālo teritoriju un infrastruktūras attīstībai.
Finansējums piešķirams, izvirzot mērķi, ka katrā no minētajiem centriem gadā tiek atvērta vismaz viena ražotne.
Tā ir viena no prasībām, ko paredz Kurzemes Biznesa foruma noslēguma rezolūcija. Šajā rezolūcijā Kurzemes biznesa foruma dalībnieki – Kurzemes pilsētu un novadu pašvaldību, izglītības institūciju un uzņēmēju pārstāvji - izsaka savu viedokli par svarīgākajiem principiem, mērķiem un uzdevumiem, kas būtu jāiekļauj nozīmīgākajos Latvijas plānošanas dokumentos, tostarp topošajā Nacionālajā attīstības plānā 2014. – 2020. gadam (NAP). Rezolūcija kalpo par pamatojumu Latvijas pozīcijai ES daudzgadu finanšu plāna veidošanā. Novērtējot sabiedrības apspriešanai nodoto NAP 2014. – 2020. gadam sākotnējo redakciju, foruma dalībnieki norāda uz konkrētības trūkumu šajā dokumentā un ierosina, ka Nacionālajam attīstības plānam ir jānosaka skaidri darba uzdevumi un to finansējuma avoti. Foruma dalībnieki tāpat ierosina noteikt sekojošu NAP stratēģisko vīziju Latvija – gudra un izglītota valsts!.
Db.lv rakstīja, ka 31.augustā Ventspils Augstskolā notika pirmais Kurzemes biznesa forums, kurā pulcējās Kurzemes reģiona uzņēmēji, kā arī valsts institūciju, vēstniecību, pašvaldību, izglītības un zinātnes nozares un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Forumā sprieda par attīstības plānošanu Kurzemes reģiona nacionālās nozīmes attīstības centros, cilvēkresursiem un finanšu atbalsta mehānismiem nākamajā daudzgadu periodā.
Visu Kurzemes Biznesa foruma pieņemto rezolūciju skatīt šeit: