Par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājas Irēnas Krūmanes atkāpšanos no ieņemamā amata saistībā ar Latvijas Krājbankas krīzi, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien lēma aiz slēgtām durvīm, novēroja Db.lv.
Pati I. Krūmane komisijas sēdi pēc aptuveni 20 minūtēm pameta steigā un klusējot.
Jāatgādina, ka brīvprātīga atkāpšanās no amata ir viens no nedaudziem veidiem, kā parlaments iegūst tiesības lemt par FKTK vadības nomaiņu.
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs žurnālistiem teica, ka I. Krūmane komisijas deputātiem esot apliecinājusi, ka viņas atkāpšanās nav saistīta ar tiešu politisku spiedienu. Deputāti neesot centušies pierunāt I. Krūmani palikt amatā pret pašas gribu, tomēr J. Reirs uzskata, ka šobrīd nav tas labākais laiks, lai novājinātu FKTK.
Pašas FKTK veikumu Latvijas Krājbankas uzraudzības procesā deputāts pagaidām nevēlējās vērtēt, norādot, ka nākamā gada janvārī gan pašas FKTK darbu, gan tās sadarbību ar Lietuvas banku uzraugiem izvērtēs parlamentārās izmeklēšanas komisija, kuras izveidi Saeima atbalstīja pagājušajā nedēļā.
Db.lv jau vēstījis, ka 21. novembrī FKTK apturēja Latvijas Krājbankas darbību, bet pagājušajā nedēļā sākta garantēto noguldījumu izmaksa Latvijas Krājbankas klientiem. Lietuvas banku uzraugi lēmumu par Latvijas Krājbankas lielākā īpašnieka – Snoras bankas – darbību apturēja jau novembra vidū.
Pagājušajā nedēļā FKTK, kas saistībā ar Latvijas Krājbankas krīzi, izpelnījusies kritiku par nepietiekamu bankas uzraudzības nodrošināšanu, vērsās tiesā ar Latvijas Krājbankas maksātnespējas pieteikumu, kura izskatīšanu tiesa atlika, uzdodot FKTK novērst maksātnespējas pieteikumā esošās nepilnības.