ASV bankas un citas finanšu struktūras izmanto plašumā ejošo parādu krīzi eirozonā, lai palielinātu savu tirgus daļu Eiropas tirgū, atpērkot reģiona banku finanšu aktīvus, raksta The New York Times.
Eiropas bankas ir spiestas pārdot savus aktīvus, lai iztīrītu savas bilances un varētu veikt regulatoru pieprasīto papildu kapitāla piesaistīšanu. Pēc kāda investīciju bankas Morgan Stanley analītiķa aplēsēm, pēdējā pusotra gada laikā Eiropas finanšu struktūras tirgum piedāvājušas aktīvus apmēram trīs triljonu dolāru (apmēram 1,575 triljonu latu) vērtībā.
Tā, piemēram, investīciju kompānija Blackstone Group piekritusi iegādāties Vācijas Commerzbank izsniegtus 300 miljonus dolāru vērtus hipotekāros kredītus, kuri paredzēti viesnīcas Mondrian South Beach iegādei Floridā, kā arī četriem Sofitel hoteļiem Čikāgā, Maiami, Mineapolisā un Sanfrancisko.
Savukārt pasaules interneta gigants Google aprīlī par 99,9 miljoniem eiro iegādājies 15 stāvu biznesa centru Montevetro Dublinā.
Neraugoties uz to, ka parādu krīzei gals nav redzams, vēl pagājušajā mēnesī finanšu gigants Wells Fargo no Anglo Irish Bank iegādājies trīs miljardu dolāru vērtus hipotekāros kredītus, kas izsniegti komerciālā nekustamā īpašuma iegādei ASV.
Investīcijas tiek veiktas arī valstīs par kuru finansiālo ilgtspēju šaubas ir vislielākās. Tā par spīti gandrīz neizbēgamajam defoltam ASV ieguldījumu kompānija Kohlberg Kravis saskata labu investīciju potenciālu Grieķijā, un izskata iespēju iegādāties aktīvus arī Spānijā un Portugālē.