«Dienvidāfrikā, Ugandā, ir vairāki reģioni, kuri ir attīstītāki nekā Latvijas pierobeža,» intervijā laikrakstam Neatkarīgā sacījis Andris Piebalgs, Eiropas komisārs attīstības sadarbības jautājumos.
«Latvijas valdībai būtu jādara viss, lai attīstība nekoncentrētos tikai ap Rīgas pilsētu. Pasaulē ir globālā konkurence un katram reģionam jāskatās, vai tas ir konkurētspējīgs. Taču šajā situācijā ir arī labums – ja Āfrikā ir pieprasījums pēc kādiem pakalpojumiem vai precēm, tad arī Latvijas uzņēmēji var raudzīties, vai viņiem ir piedāvājums. Āfrika ir jaunattīstības platforma ar iespēju konkurēt atšķirībā, piemēram, no Ķīnas, kur konkurence jau ir ļoti augsta. Āfrikā ir lielāki riski, bet tur ir izaugsmes un eksporta iespējas. Ir jau sadarbības piemēri – daži Latvijas uzņēmēji piedalās Āfrikas zemes dzīļu izpētē, ir sadarbības piemēri datortehnoloģiju jomā. Bet, protams, tas ir ļoti maz,» teicis komisārs.
Runājot par to, ka Latvija 2014. gadā ir nolēmusi pievienoties eiro, Piebalgs sacījis: «Kā cilvēks, kas ļoti daudz ceļo, es augstu novērtēju divas priekšrocības. Pirmā – ka es varu brīvi šķērsot valstu robežas un otrā – ka varu norēķināties ar eiro.»
«Esmu dziļi nelaimīgs Dānijā, Zviedrijā, Lielbritānijā, jo tad man vai nu jāmaina nauda, vai jālieto karte u.tml. Tīri no pragmatiskā viedokļa es teiktu – jo agrāk ievieš eiro, jo labāk. Vēl viens piemērs – biju Rīgā, kad bija ažiotāža ap Swedbank, cilvēki stāvēja rindās pie bankomātiem. Ja mēs būtu lielākā ekonomiskā savienībā, eirozonā, tad drošība būtu lielāka. Var strīdēties, vai ir laba vai slikta zviedru banku politika, bet dalība eirozonā ir drošības garantija. Es vēlos, lai Latvija 2014. gadā ir eirozonā, un uzskatu, ka tas mums nāks tikai par labu. Jau šobrīd lats ir piesaistīts eiro, un izmaiņas ikdienas dzīvē nebūs tik lielas. Eiro būs lielāks drošības spilvens, un tāpēc tas ir vajadzīgs mums visiem,» viņš skaidrojis.