Šā gada 12.novembrī tiks pasniegta ikgadējā Autortiesību bezgalības balva, informēja autoru biedrības AKKA/LAA projektu vadītāja Signe Valtiņa.
Autoru biedrības AKKA/LAA (Autortiesību komunicēšanās un konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība) balvu iegūs autori, kuru darbi pagājušajā gadā tikuši visvairāk izmantoti visdažādākajos veidos. Autoru darbu bezgalīgo izmantošanas iespēju dēļ balva ieguvusi Autortiesību bezgalības balvas nosaukumu. Autortiesību bezgalības balvu pasniegs jau devīto reizi.
Šogad kategorijā radio, televīzijā, koncertos un mehāniskajā ierakstā visvairāk skanējušais skaņdarbs balvu saņems teksta autors un komponists Aigars Grauba par 1988. gada dziesmas Ziemeļmeita atdzimšanu, teksta autors Igors Linga un komponists Gvido Linga saņems balvu par dziesmu Spārni, savukārt komponists Mārtiņš Freimanis un teksta autors Lauris Reiniks par dziesmu Sirds sadeg neparasti.
Balvu par pagājušā gada veiksmīgāko debiju — dziesmu Uzmini nu — saņems mūzikas autors Staņislavs Judins un teksta autors Jānis Strapcāns (grupa H2O).
Par visvairāk skanējušo dziesmu Vysskaistuoka meitiņa, to izmantojot radio, televīzijā, koncertos un mehāniskajā ierakstā, kā arī par līdz šim visvairāk izmantoto latviešu dziesmu mobilo telefonu zvanu toņos autortiesību bezgalības balvu saņems teksta autors Aigars Runčis, aranžētājs Ingars Gusāns un mūzikas autore Guntra Kuzmina.
Komponiste Santa Ratniece saņems balvu par visvairāk Latvijā un ārzemēs skanējušo akadēmiskās mūzikas skaņdarbu sens nacre. Tas atskaņots Slovēnijā, Kanādā, Igaunijā, Austrālijā, Norvēģijā un Vācijā, izskanējis arī 27 pasaules valstu raidstacijās UNESCO Starptautiskās Mūzikas padomes rīkotajā kompozīciju konkursā Rostrum.
Par visvairāk izpildīto muzikālo darbu bērniem — dziesmu ABC no koncertizrādes Burtu rotaļas Autortiesību bezgalības balvu saņems teksta autore Leontīne Apšeniece un mūzikas autors Atvars Sirmais. Dziesma skanējusi bērnu dziesmu koncertos, radio un televīzijā, kā arī izmantota mehāniskajā ierakstā.
Fotogrāfs Gunārs Binde saņems Autortiesību bezgalības balvu par viņa foto darbu izmantojumu televīzijas raidījumos, kompaktdisku noformēšanai, demonstrēšanai pasākumā Autoru nakts 2006, publicēšanai žurnālā Foto Kvartāls un grāmatā Teātra režija Baltijā.
Par mākslas darbu izmantojumu televīzijas raidījumos un mākslas žurnālos Studija un Māksla + balvu saņems māksliniece Biruta Baumane.
Dramaturģe Māra Zālīte saņems balvu par lugas Zemes nodoklis ilgstošu un plašu izmantojumu iestudējumiem Latvijas Dailes teātrī, Rīgas Krievu teātrī, amatierteātros, kā arī teātros ASV, Lietuvā, Igaunijā, Slovēnijā, Vācijā un lugas publicēšanu lugu krājumā un Dailes teātra iestudējuma ierakstu Latvijas televīzijā.
Par 1980. gadā sarakstītās lugas Pusdūša atdzimšanu jaunā interpretācijā Latvijas Nacionālā teātra iestudējumā Pusdūša. Mundis 2006. gadā Autortiesību bezgalības balvu saņems dramaturgs Pauls Putniņš. Luga iestudēta arī Inčukalna amatierteātrī, fragmenti rādīti Latvijas televīzijā. 1981. gadā luga bijusi iestudēta Valmieras Drāmas teātrī, daudz spēlēta amatierteātros, kā arī Krievijā un Ukrainā.
Balvu par visvairāk izmantoto dokumentālo filmu Mans vīrs Andrejs Saharovs, kas savu pirmizrādi piedzīvojusi 2006. gada maijā Francijā saņems režisore un scenārija autore Ināra Kolmane, operators Aivars Kalniņš un komponists Aleksejs Aigī. Filma demonstrēta Šveices, Norvēģijas un Somijas televīzijas kanālos, prestižajā starptautiskajā dokumentālo un televīzijas filmu festivālā FIPA Biaricā Francijā, iekļauta Čikāgas dokumentālo filmu festivāla konkursa programmā, Spānijas 52. Valjadolidas Starptautiskā filmu festivāla konkursa programmā, Maskavas Starptautiskajā filmu festivāla DetectiveFest programmā, piedalījusies 49. Ziemeļvalstu Filmu dienās Lībekā Vācijā un Berlīnes Baltijas filmu festivālā.
Autortiesību bezgalības balva dibināta 1999. gadā. Balvu nepiešķir žūrija; tās laureātus nosaka, balstoties uz bezkaislīgu statistiku, ko nodrošina autoru darbu lietojuma datorizēta uzskaite.