Pasaules Banka ir nākusi klajā ar aprēķiniem, kuros tiek secināts, ka Japānā 11. martā notikušās zemestrīces un cunami nodarītais posts valsts ekonomikai varētu izmaksāt 235 miljardus ASV dolāru, vēsta Xinhuanet. Pasaules Banka gan arī norāda, ka sagrauto valsts rajonu atjaunošanas darbi paātrinās Japānas ekonomikas izaugsmi.
Pasaules Bankas galvenais ekonomists un vecākais veceprezidents Džastins Jifu Lins (Justin Yifu Lin) piezīmēja, ka katastrofas ietekme uz pasaules ekonomiku nebūs ilga. Viņš paredzēja, ka Japānas rekonstrukcija dos valsts ekonomikai pozitīvu grūdienu. Japāna plāno tērēt 12 miljardus ASV dolāru zemestrīces seku novēršanai šogad un daudz vairāk nākamajā gadā.
Jau vēstīts, ka zemestrīce, cunami un kodolkatastrofas draudi ir ietekmējuši jenas stabilitāti. Japānas Banka ir «injicējusi» papildus 37 miljardus ASV dolāru tirgos, lai nostiprinātu uzticību valsts valūtai un nodrošinātu tās likviditāti.
Tikmēr joprojām turpinās dzesēšanas darbi Fukušimas atomelektrostacijas reaktoros, kuri tika pamatīgi bojāti cunami un ūdeņraža gāzu sprādzienos. Lai gan pirmdien tika ziņots par ievērojamu progresu situācijas atrisināšanā, tomēr vēlāk inženieru darbu pārtrauca nenoskaidrotu dūmu un tvaiku pacelšanās no viena no reaktoriem. Strādnieki cenšas reaktoriem atjaunot elektropadevi, lai iedarbinātu to dzesēšanas sistēmas, tomēr vēl nav skaidrs, vai tās nebūs pamatīgi bojātas un spēs strādāt.
Līdz šim Japānas zemestrīcē par oficiāli bojā gājušiem tiek uzskatīti 9 079 cilvēki un 12,6 tūkstoši ir pazuduši bez vēsts.