Pasaules finanšu tirgi šobrīd nonākuši ļoti divdomīgā situācijā. No vienas puses, vispārējā savstarpējā neuzticība finanšu tirgos sasniegusi vēl nebijušu līmeni, par ko liecina straujš ienesīguma kritums pasaules attīstītāko un finansiālā ziņā stabilāko valstu aizņēmuma vērtspapīriem, savukārt, no otras puses, riskantāko finanšu aktīvu - akciju un dažādu tām piesaistīto ieguldījuma fondu - vērtība pēdējā mēneša laikā ir ievērojami palielinājusies.
Viena parādība gan pilnībā neizslēdz otru, tomēr tas, ka investori gatavi pat piemaksāt, lai īstermiņā aizdodotu naudu kādai ekonomiski stiprai lielvalstij, gandrīz pilnībā noēd peļņas iespējas investoriem, kuri saviem uzkrājumiem vēlas piemērot konservatīvu ieguldījumu taktiku. Tādēļ, lai iegūtu vismaz kaut kādu atdevi, kura ļautu ieguldījuma vērtībai apsteigt kaitējuma apmēru, ko nodara pagaidām vēl samērā augstā inflācija, investori - gan mazie biržas spekulanti, gan tie, kuru aktīvi ir miljardu vērti ir spiesti riskēt. Tas gan nenozīmē, ka viņu uzticības līmenis tādam riskantajam segmentam kā akciju tirgi ir pieaudzis. Ļoti bieži viņu spēle izpaužas kā vēlme kaut ko nopirkt, lai ar puslīdz pieklājīgiem peļņas procentiem to pārdotu kādam citam. Riskantāko eirozonas perifērijas valstu obligācijas it kā sola nosacīti lielāku ienesīgumu, tomēr pieredze ar Grieķiju, kur investoriem pusi aizdevuma nāksies norakstīt, nevieš uzticību arī pārējām eirozonas perifērijas valstīm. Proti, vēlme nopelnīt vairāk var novest pie finanšu aktīvu norakstīšanas lielos apjomos.
Tā visa rezultāts ir tirgus jutīguma jeb volatilitātes pieaugums, kas saglabāsies arī turpmāk un investīcijas finanšu tirgos pielīdzinās staigāšanai pa plānu ledu - ar visām no tā izrietošajām sekām. Tādējādi ieguldītājiem, kuri vēlas riskēt, bet vienlaikus saņemt savu naudu atpakaļ, pašreizējos tirgus apstākļos var noderēt banku piedāvātie speciālie depozīti, ko mēdz dēvēt arī par investīciju, dinamiskajiem u.c. depozītiem atkarībā no to piedāvātāju gaumes. Un, ja vien nepiedzīvosim masveida banku bankrota vilni un ieguldījuma menedžeri būs profesionāļi kaut vai pa pusei šāda stratēģija var palīdzēt sabalansēt cerības uz peļņu ar potenciālajiem ieguldījumu riskiem. Kā negatīvs aspekts ir jāmin, ka nauda tiek ieguldīta pat uz vairākiem gadiem bez peļņas garantijas.
Swedbank Investīciju produktu daļas vadītājs Reinis Jansons skaidro, ka investīciju depozīti ir termiņnoguldījumi, kuru peļņa ir atkarīga no piesaistītā finanšu tirgus instrumenta ienākuma. Eksperts uzsver, ka piesaistes instrumentu iespējamais klāsts ir ļoti plašs. Lielākoties tas ir kāds noteikts fonds vai akciju grozs - jo lielāks šī piesaistes instrumenta ienesīgums, jo lielāka peļņa ieguldītājam. Tomēr tikpat labi var būt arī daudz sarežģītāks piesaistes instruments, kā dažādu nosacījumu kopums, kuram izpildoties, ieguldītājs saņem jau iepriekš noteiktu peļņu.