Atvērtie obligāciju fondi un naudas tirgus fondi līdzekļus galvenokārt ieguldījuši Latvijā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apkopotie dati.
Pagājušā gada beigās Latvijā ieguldīto līdzekļu apmērs sasniedza 67,4 miljonus latu jeb 62,1% no to kopējā ieguldījumu portfeļa.
8,5% no šo fondu portfelī turētajiem finanšu instrumentiem bija izvietoti pārējās Eiropas Savienības valstīs, kā arī 12,8% - Krievijā, 9,9% - pārējās NVS valstīs un 6,7% - pārējo valstu emitentu finanšu instrumentos.
2011. gada beigās vidējais trīs mēnešu ienesīgums atvērtajiem obligāciju fondiem un naudas tirgus fondiem bija 3,5%, turklāt visiem šiem fondiem tas bija pozitīvs, savukārt vidējais 12 mēnešu ienesīgums bija mīnus 0,9%, tomēr septiņiem fondiem tas bija pozitīvs.
Atvērtie jauktie fondi gandrīz 90% no līdzekļiem ieguldīja ES valstīs (42,5% no portfeļa ieguldīti Latvijā, ir vērā ņemami ieguldījumi Luksemburgā (13,6% no portfeļa), Francijā (13% no portfeļa) un Īrijā (10,8% no portfeļa)), savukārt 9,4% no jaukto fondu portfeļa veido ieguldījumi Krievijā.
Vidējais trīs mēnešu ienesīgums atvērtajiem jauktajiem fondiem pagājušā gada beigās bija 2,9%, turklāt visiem šiem fondiem, izņemot vienu, tas bija pozitīvs, savukārt vidējais 12 mēnešu ienesīgums bija mīnus 6,4% un bija negatīvs visiem šiem fondiem.
Atvērtie akciju fondi pērnā gada beigās līdzekļus galvenokārt bija ieguldījuši NVS valstīs (43,4% no kopējiem ieguldījumiem). Aptuveni trešdaļu no to kopējā ieguldījumu portfeļa veido ieguldījumi Krievijā (33,6%), aptuveni vienu ceturto daļu (24,8%) - ieguldījumi ASV, savukārt Eiropas savienības valstīs ieguldīti 30,4%, tai skaitā Latvijā - 18,2%.
Pērnā gada pēdējā ceturkšņa laikā atvērtie akciju fondi atguvās pēc krasā krituma iepriekšējā ceturksnī, tomēr tas tikai nedaudz kompensēja iepriekšējā ceturkšņa zaudējumus.
2011. gada beigās vidējais trīs mēnešu ienesīgums atvērtajiem akciju fondiem bija 4,7%, turklāt visiem fondiem, izņemot divus, tas bija pozitīvs, savukārt vidējais 12 mēnešu ienesīgums bija mīnus 16,2% un bija negatīvs visiem, izņemot vienu, atvērtajiem akciju fondiem, ko visvairāk ietekmēja Krievijas akciju tirgus negatīvās tendences 2011.gadā (gada laikā RTS indekss saruka par 22%, MICEX - par 16,9%).
Lielākā daļa slēgto fondu līdzekļu ir ieguldīti Latvijā (62%), taču gada laikā to ieguldījumu īpatsvars Latvijā ir sarucis (2010.gada beigās tas bija 89%).