Šā gada otrajā ceturksnī visi Latvijā reģistrētie atvērtie ieguldījumu fondi, izņemot divus naudas tirgus fondus, uzrādīja negatīvu ienesīgumu, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apkopotie dati.
Negatīvais ienesīgums atspoguļo kritumu finanšu tirgos, ko galvenokārt izraisīja investoru bažas par to, ka centrālās bankas varētu mazināt ekonomikas stimulēšanas pasākumus.
30. jūnijā atvērto obligāciju un naudas tirgus fondu (12 fondi) triju mēnešu ienesīgums bija robežās no mīnus 6,6% līdz plus 0,1%, savukārt 12 mēnešu ienesīgums bija no mīnus 3,5% līdz plus 6,9% un tas bija negatīvs tikai diviem fondiem. Labāku sniegumu uzrādīja tie fondi, kuru ieguldījumu pamatvalūta nebija ASV dolārs, kas piedzīvoja vērtības kritumu attiecībā pret latu gan ceturkšņa, gan gada laikā.
Atvērto obligāciju fondu un naudas tirgus fondu kopējais ieguldījumu portfelis jūnija beigās sasniedza 141,8 miljonus latu, ceturkšņa laikā pieaugot par 10%, ko ietekmēja trīs jaunu obligāciju fondu ienākšana tirgū.
30. jūnijā atvērto jaukto fondu (4 fondi) triju mēnešu ienesīgums bija robežās no mīnus 6,3% līdz mīnus 2,2%, savukārt 12 mēnešu ienesīgums bija no mīnus 3,9% līdz plus 5,3%. Jūnija beigās šo fondu kopējais ieguldījumu portfelis sasniedza 2,6 miljonus latu, ceturkšņa laikā sarūkot par 27%, ko ietekmēja viena fonda likvidācija. Līdz ar viena fonda likvidāciju nozīmīgi mainījās arī jaukto fondu ieguldījumu portfeļa struktūra un jūnija beigās gandrīz pusi no šo fondu portfeļa veidoja ieguldījumu apliecības, savukārt trešdaļu – ieguldījumi parāda vērtspapīros (marta beigās to portfelī nedaudz vairāk par trešdaļu veidoja ieguldījumu fondu apliecības, savukārt 25% - parāda vērtspapīri).
Vairums atvērtajiem akciju fondiem nozīmīgāko akciju indeksu ceturkšņa laikā uzrādīja negatīvu dinamiku. Indekss RTS saruka par 12,6%, Micex – par 7,5%, Eurostoxx 50 - par 0,8% OMXBBGI – par 0,6%, KASE – par 9,2%, UX - par 4,1%), kas atspoguļojās ieguldījumu fondu sniegumā.
30. jūnijā atvērto akciju fondu (9 fondi) triju mēnešu ienesīgums bija robežās no mīnus 15,5% līdz mīnus 0,5%, savukārt 12 mēnešu ienesīgums bija no mīnus 23% līdz plus 15%, un tas bija pozitīvs pieciem fondiem. Kopējā atvērto akciju fondu portfelī naudas līdzekļu īpatsvars ceturkšņa laikā pieauga no 12,5% līdz 18,8%, liecinot par fondu pārvaldnieku pesimistiskāku noskaņojumu nekā iepriekšējā ceturkšņa beigās. Jūnija beigās šo fondu kopējais ieguldījumu portfelis sasniedza 16,4 miljonus latu, ceturkšņa laikā pieaugot par 2%.
Jūnija beigās slēgto fondu kopējais ieguldījumu portfelis sasniedza 114 miljonus latu, ceturkšņa laikā palielinoties par 20%.
Pirmajā pusgadā ieguldījumu pārvaldes sabiedrības nopelnīja 2,8 miljonus latu, kas ir par 40% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, ko galvenokārt ietekmēja komisijas naudas ienākumu pieaugums, palielinoties sabiedrību pārvaldīšanā esošo līdzekļu apmēram. Lai gan ieguldījumu pārvaldes sabiedrību aktīvi ceturkšņa laikā samazinājās par 5,2%, tomēr gada laikā tie pieauga par 9,6% un jūnija beigās sasniedza 23,4 miljonus latu.