Gada trešajā ceturksnī vidējais triju mēnešu ienesīgums atvērtajiem obligāciju un naudas tirgus fondiem (14 fondi) bija 2,2% (visiem fondiem pozitīvs), savukārt vidējais 12 mēnešu ienesīgums bija 11,3% un arī tas bija pozitīvs visiem fondiem.
Pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) informācijas, īpaši labu sniegumu uzrādīja tie fondi, kuru ieguldījumu pamatvalūta ir ASV dolārs, kas gada laikā piedzīvoja nozīmīgu vērtības pieaugumu attiecībā pret latu. Šo fondu kopējais ieguldījumu portfelis septembra beigās sasniedza 114,6 milj. latu.
Atvērtie obligāciju fondi un naudas tirgus fondi līdzekļus galvenokārt ieguldīja Latvijā – septembra beigās Latvijā ieguldīto līdzekļu apmērs sasniedza 71,4 milj. latu jeb 62,3% no to kopējā ieguldījumu portfeļa, t.sk. lielāko daļu jeb 56,1 milj. latu, veidoja naudas līdzekļi (prasības uz pieprasījumu pret kredītiestādēm un termiņnoguldījumi kredītiestādēs).
Gandrīz desmitā daļa jeb 9,6% no šo fondu portfelī turētajiem finanšu instrumentiem bija izvietoti pārējās Eiropas Savienības valstīs un 211% – NVS valstīs (t.sk. Krievijā – 13,4%, galvenokārt regulētā tirgū tirgotos komercsabiedrību parāda vērtspapīros).
Tikmēr arī lielākā daļa slēgto fondu līdzekļu bija ieguldīti Latvijā (67,4%), un salīdzinājumā ar pagājušā ceturkšņa beigām ieguldījumu īpatsvars Latvijā bija samazinājies (2012. gada otrā ceturkšņa beigās – 72,1%), kas galvenokārt saistīts ar to, ka ceturkšņa laikā divu slēgto fondu līdzekļi tika veiksmīgi realizēti un tie tika likvidēti. Septembra beigās slēgto fondu kopējais ieguldījumu portfelis sasniedza 102 milj. latu.
Pēc FKTK datiem, gada deviņos mēnešos ieguldījumu pārvaldes sabiedrības nopelnīja 2,5 milj. latu, kas ir par 15,5% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. To aktīvi ceturkšņa laikā pieauga par 7,7%, bet gada laikā par 23% un septembra beigās sasniedza 23 milj. latu.