Latvija sevi no Inčukalna pazemes gāzes krātuves var nodrošināt 3 gadus, līdz ar to vajadzētu runāt nevis par dabasgāzes atkarību no Krievijas, bet gan par sadarbību ar šo valsti.
To LNT raidījumā 900 sekundes teica a/s Latvenergo valdes priekšsēdētājs Kārlis Miķelsons, kurš centās aizstāvēt ideju par TEC-2 otrā dabasgāzes koģenerācijas bloka nepieciešamību. Kā Db jau vairākkārt rakstīja, Latvijā aktualizējušies protesti pret TEC-2 jauno bloku, prasot tā vietā būvēt vietējo resursu- biomasas staciju. «Latvijā pēdējā laikā parādās arvien vairāk neprofesionālu vērtējumu par investīciju projektiem. Arī TEC-2 rekonstrukcija ir viens no šādi vērtētiem projektiem. Galvenais iemesls, kāpēc mums šis projekts ir vajadzīgs, lai mēs būtu konkurētspējīgi, pretējā gadījumā ar novecojušām iekārtām mūs no tirgus agri vai vēlu izspiedīs,» sacīja K. Miķelsons.
Viņš atkārtoti uzsvēra, ka elektroenerģijas tarifi šogad nepieaugs, tajā skaitā tos nepieaudzēs arī no 1. maija ieviestais dabasgāzes akcīzes nodoklis. «Dabasgāzes cena lielāku lomu spēlē siltuma, nevis elektrības ražošanā,» sacīja Latvenergo vadītājs.