Lietuvas plāns celt sašķidrinātās gāzes termināli Klaipēdā, termināļa būvniecību Latvijā neietekmēs, pārliecināts bijušais Latvenergo valdes priekšsēdētājs Kārlis Miķelsons.
«Tas neietekmēs Latvijas plānu, jo stāsts ir par to, kā paņemt ES naudu, kas paredzēta šādai programmai. Lietuvieši gājuši citu ceļu – būvēsim par savu naudu un punkts,» sarunā ar radio 101 izteicās K. Miķelsons.
Taču Latvija rīkosies savādāk, uzsver bijušais Latvenergo vadītājs. «Paņemsim ES naudu, uzbūvēsim termināli un tad mums būs ierocis, lai regulētu gāzes cenu».
Bijušais Latvenergo vadītājs arī norādīja, ka, piemēram, Japānā ir vairāki gāzes termināļi kuri savā starpā konkurē, bet Latvijā nav gāzes brīvā tirgus un tāpēc privātais kapitāls nevar iesaistīties termināļu celtniecībā.
Db.lv jau rakstīja, ka pašlaik katra Baltijas valsts vēlas termināli būvēt pie sevis: lietuvieši Klaipēdā, igauņi Paldiskos un latvieši pēc Latvenergo pētījuma pabeigšanas ir oficiāli paziņojuši, ka labākā vieta šim terminālim ir Rīga.
Runājot par elektroenerģijas parādniekiem, K. Miķelsons skaidroja, ka ir daudz mazturīgo, kuriem grūti samaksāt augstos rēķinus, bet ievērojams skaits ir arī tādu elektroenerģijas lietotāju, kas «nemaksā tāpēc, ka nemaksā», tāpat ir daudz namu, kuros apdzīvota tikai daļa dzīvokļu, bet jāapkurina esot visa ēka.
Komentējot 60 vatu spuldzīšu laikmeta norietu, K. Miķelsons norādīja, ka uzskata to par pozitīvu lietu, jo «mēs pārejam uz energoefektīvām lietām».
Db.lv jau vēstīja, ka 2010. gada jūnijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturēja piecus uzņēmuma Latvenergo vadošus darbiniekus, tostarpt arī Kārli Miķelsonu, un piemēroja viņiem apcietinājumu.
KNAB Miķelsonu arestēja aizdomās par naudas atmazgāšanu, «izmantojot Latvijā un ārvalstīs reģistrētus uzņēmumus».
Tā paša gada augustā K. Miķelsons tika atbrīvots no apcietinājuma apmaiņā pret 50 tūkstošus latu lielu drošības naudu. Vēlāk bijušais Latvenergo vadītājs paziņoja, ka plāno uzsākt pats savu uzņēmējdarbību.