Ekonomisko krīzi Eiropas Savienība var pārvarēt un kļūt stiprāka tikai tad, ja tās dalībvalstis apņēmīgi īsteno sāpīgas reformas un ievēro atbildīgu budžeta politiku, pavēstījusi Vācijas kanclere Angela Merkele.
«Mums ir dziļi jāieelpo, lai pārvarētu krīzi. Mums nepieciešams spert tādus soļus, kas ļaus Eiropai iziet no krīzes stiprākai nekā pirms tam,» A. Merkeles sacīto citē aģentūra Reuters. «Finanšu tirgos nav pārliecības, ka atsevišķas eirozonas valstis spēs atmaksāt savus parādus. Pasaule jautā, cik konkurētspējīgas ir eirozonas valstis,» uzrunājot Vācijas nozaru federācijas forumu, sacīja kanclere.
A. Merkele norādīja, ka Vācija nav vientuļa sala, bet gan valsts, kuras 60% eksporta iet uz ES valstīm. «Mēs nevaram izvairīties no Eiropas un globālās ekonomikas notikumiem,» uzsvēra Vācijas kanclere.
Tomēr viņa arī akcentēja, ka citām eirozonas valstīm ir pašām jāsaved kārtībā savas ekonomikas, noliedzot iespēju, ka Vācijai būtu jāsamazina sava produktivitāte, lai palīdzētu grūtībās nonākušajām valstīm.
A. Merkele arī brīdināja, ka Eiropai nevajadzētu neapdomīgi steigties ar tā sauktās eirozonas banku savienības izveidi. «Es atbalstu stingrāku eirozonas banku pārraudzību. Tomēr tai ir jābūt arī daudz saistošākai,» sacīja Vācijas kanclere. Viņasprāt, banku savienība ir jāveido pakāpeniski, nevis sasteigti, tikai tāda iemesla dēļ, lai varētu pateikt, ka kaut kas ir radīts.
Iepriekš Francijas prezidents Fransuā Olands izteicās, ka banku savienība eirozonā ir jāveido pēc iespējas ātrāk.
Db.lv jau vēstīja, ka eirozonas ekonomiku šogad piemeklēs smagāka recesija nekā iepriekš prognozēts, bet izaugsme Eiropas vienotās valūtas telpā, visticamāk, neatgriezīsies līdz 2014. gadam, uzskata starptautiskā reitingu aģentūra Standard & Poor’s.
Reitingu kompānija prognozē, ka šogad eirozonas ekonomika samazināsies par 0,8 procentiem iepriekš paredzēto -0,7 vietā. Savukārt 2013. gadā – eirozonas ekonomika, visticamāk, stagnēs un izaugsme būs 0 procentu apmērā. Iepriekš S&P nākamā gada eirozonas izaugsmi prognozēja 0,3% apmērā.