Eiropai nepieciešama ciešāka integrācija un lielākas tiesības Eiropas Savienības (ES) institūcijām nodarboties ar finanšu kontroli un pārraudzību, uzskata Vācijas kanclere Angela Merkele, vēsta Euobserver.
«Mums vajag vairāk Eiropas, īpaši jau eirozonā. Tas nozīmē, ka ES institūcijām, ieskaitot Eiropas komisiju, būtu jāpiešķir lielākas kontroles iespējas. Pretējā gadījumā monetārās savienības darbība nebūtu iespējama,» klāstīja kanclere.
Vācijas kanclere uzsvēra, ka nepieciešams, lai ES līderi izveidotu eirozonas nākotnes plānu. «Pasaule grib redzēt, kādā veidā mēs iedomājamies politisku savienību, kas atbilstu monetārai savienībai. Atbilde uz šo jautājumu jādod tuvā nākotnē, un šā procesa laikā Vācija būs konstruktīvs partneris,» sacīja A. Merkele.
A. Merkele pauda savu atbalstu t. s. banku savienībai – Eiropas lielāko banku pakļaušanu vienotai pārraudzībai, kā arī akcentēja vajadzību pēc lielākas kontroles pār dalībvalstis budžeta stabilizācijas mērķu sasniegšanu.
Pēdējā laikā Vācija saskārusies ar apjomīgu kritiku, kas saistīta ar tās centieniem atrisināt eirozonas krīzi. Vācijas kritiķi uzsver, ka valsts piekoptā politika novilcinājusi finansiālās palīdzības piešķiršanu. Iepriekš ASV miljardieris un investors Džordžs Soross Vācijas un tās centrālās bankas (Bundesbankas) politiku raksturoja kā kļūdainu, kas jāmaina, lai Eiropā nepieļautu «zaudētu desmitgadi».
Pašreizējā krīze savu maksimumu sasniegšot rudenī un gada izskaņā, norādīja ASV miljardieris. «Tajā laikā arī Vācijas ekonomika būs kļuvusi vājāka, un kanclerei Angelai Merkelei būs daudz grūtāk pārliecināt valsts iedzīvotājus, ka tiem jāuzņemas papildus pienākumi Eiropas labā,» klāstīja Dž. Soross.
Savukārt Eiropas Savienība ir līdzīga politiskam «ziepju burbulim», kas eirozonas krīzes rezultātā draud pārsprāgt, sacīja Dž. Soross. Tomēr investors ir pārliecināts, ka Vācija galarezultātā izdarīs visu, kas nepieciešams, lai saglabātu eirozonu. Berlīne šādi rīkoties ir spiesta, jo pretējā gadījumā tās bankas piedzīvos pamatīgus zaudējumus.