Latvijas simts bagātāko cilvēku vidējā vērtība gada laikā ir pieaugusi no 26.5 līdz 31.7 miljoniem latu. Tā liecina Baltic Screen veidotais Latvijas bagātāko cilvēku pirmais simtnieks, kas veidots, izmantojot korporatīvo finanšu kompānijas Laika Stars radīto metodoloģiju un veiktos aprēķinu. Saraksts publicēts žurnālā VIP Lounge.
Latvijas simts bagātāko cilvēku kopējās īpašumu vērtības pieaugums gada laikā ir bijis vairāk nekā pusmiljards latu, sasniedzot 3.17 miljardus latu. Latvijas desmit bagātāko cilvēku kopējā vērtība ir gandrīz trešā daļa no šīs summas – 1.32 miljardi latu.
Parex bankas līdzīpašnieku Valēriju Karginu Latvijas bagātāko cilvēku saraksta pirmajā vietā šogad nomainījusi Ventspils mēra Aivara Lemberga ģimene, kuras īpašumu kopvērtība tiek lēsta ar 260 miljoniem latu. Tas ir par 202 miljoniem latu vairāk nekā gadu iepriekš. Šis straujais kāpums, kā norāda saraksta autori Lato Lapsa un Kristīne Jančevska, skaidrojams ar prokuratūras čaklo darbu Lembergu ģimenes patieso īpašumu noskaidrošanā.
Nozīmīgi pieaudzis arī Parex bankas vadītāja Valērija Kargina īpašumu novērtējums. Pirms gada tas bija 105 miljoni latu, bet šogad 220 miljoni. Šis kāpums izskaidrojams nevis ar strauju īpašumu vērtības pieaugumu, bet gan veiksmīgi atrisinātu mantas dalīšanas procesu laulību šķiršanas prāvas ietvaros. V. Kargina kompanjonam Viktoram Krasovickim, kurš sarakstā ieņem trešo vietu, īpašumu kopvērtība gada laikā pieaugusi tikai par četriem miljoniem latu – līdz 207 miljoniem.
Nākamās vietas sarakstā ieņem Liepājas metalurga lielākais īpašnieks Sergejs Zaharjins (114 miljoni latu), uzņēmējs Kirovs Lipmans un viņa dzīvesbiedre Anna Lipmane (103 miljoni latu), Rietumu bankas lielākais Latvijas līdzīpašnieks Leonīds Esterkins (93 miljoni latu), Aizkraukles bankas īpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis (attiecīgi 92 un 90 miljoni latu), ASV jurists Justs Karlsons (86 miljoni latu) un Fēniksa spēļu zāļu līdzīpašnieks Jānis Zuzāns (58 miljoni latu).
Kā rāda jaunais 100 visbagātāko Latvijas cilvēku saraksts, ienesīgākās miljonu pelnīšanas jomas pērn bijušas tirdzniecība, nekustamie īpašumi un smagā rūpniecība. Pēc tam seko finanses, tranzīts, pārtikas rūpniecība un meža nozare.