Ceturtdien uz lielā ekrāna tika izrādīta pirmā Baltijā veidotā stereo 3D smilšu animācijas īsfilma Āķis lūpā.
Prezentācija notika kinoteātrī Multikino, un pēc piecas minūtes garās īsfilmas prezentācijas notika arī stereo 3D foto izstādes atklāšana Baltic Capitals. Prezentācijas notika 3Ddienas.LV ietvaros.
«Stereo 3D industrija pasaulē un Latvijā vēl ir jauna, neapgūta biznesa niša, kurā saredzam lielu attīstības potenciālu. Radot pirmo stereo 3D īsfilmu un citus projektus, mēs Latvijā, zināmā mērā, esam celmlauži, kuri mēģina parādīt uzņēmējiem šīs jomas dažādās iespējas, vienlaicīgi attīstot arī pašu industriju,» stāsta Parus studio direktors un 3D dienas.LV idejas autors Dmitrijs Ščegoļevs.
Savukārt foto izstāde ir «ceļojums laikā un telpā», kas ar stereo 3D dimensijas palīdzību pārnes skatītāju vairāk nekā simts kilometru attālumā no vienas pilsētas uz citu, sniedzot klātbūtnes efektu, skaidro Parus studio pārstāvji. 3D foto izstādi veidojuši 3DDienas.LV organizatori – Parus studio un Vizuālās Kultūras klubs sadarbībā ar tehnoloģiju partnera LG Electronics Latvia atbalstu. Bezmaksas Izstāde t/c Riga Plaza ir apskatāma no 24. maija līdz 27. maijam.
Āķis lūpā tiks rādīts no 25. maija līdz 31. maijam kādā no pieciem Latvijas 3D kinoteātriem. Īsfilmas Āķis lūpā režisors un scenārists ir Raitis Ābele no TRITONE studijas, īsfilma tapusi, sadarbojoties Trijotne studio, MUTE studija un Parus studio māksliniekiem.
Parus studio pārstāvji pauž, ka Stereo 3D tehnoloģiju var izmantot dažādās uzņēmējdarbības jomās – tūrismā, reklāmā, tirdzniecībā, kultūrā, utt. «Organizējot 3D dienas.LV, mēs vēlamies informēt un izglītot Latvijas iedzīvotājus par stereo 3D plašajām izmantošanas iespējām, kas ir vairāk kā tikai mums visiem zināmais 3D kino,» norāda uzņēmuma pārstāvji.
3D Dienas.LV mājas lapā skaidrots, ka Stereo 3D ir tehnoloģija, kuras galvenais princips ir realitātes sajūtas radīšana. 3D rada klātesamības efektu, piedod objektiem apjomu un telpiskumu. «3D efektu cilvēka ķermenī veido acis un smadzenes. Katra no mūsu acīm uztver nedaudz atšķirīgu viena objekta attēlu, vēlāk mūsu smadzenes analizē un apstrādā atšķirību starp diviem uztvertajiem attēliem un veido objektu tādu, kāds tas reāli arī ir,» skaidrots 3DDienas.lv lapā.