Grieķiju pārņēmušas demonstrācijas un sadursmes ar drošības spēkiem pēc tam, kad galēji labēji noskaņotie nogalināja kādu kreiso aktīvistu. Slepkavība tiek saistīta ar Grieķijas partiju Zelta rītausma, kas ir ievēlēta arī parādu krīzes mocītās valsts parlamentā.
Vairākās Grieķijas pilsētās policija iesaistījusies sadursmēs ar demonstrantiem, kas protestējuši pret notikušo slepkavību. Policijai nereti nācies pielietot arī asaru gāzi. Lielākās demonstrācijas notikušas pie Zelta rītausmas birojiem Krētā, Salonikos un Patrā. Tāpat izcēlušās sadursmes starp kreisi un labēji noskaņotiem Grieķijas iedzīvotājiem. Sasprindzinājumam starp Grieķijas sabiedrības kreisajiem un labējiem ir vairāku gadu desmitu ilga vēsture.
Aizdomās par notikušo slepkavību tiek turēts kāds 45 gadus vecs Zelta rītausmas atbalstītājs. Viņš sadūris Grieķijā plaši pazīstamu antifašistiski noskaņotu sabiedrisku darbinieku Pavlosu Fisasu (Pavlos Fyssas), kas no gūtajiem ievainojumiem miris.
Grieķijas parlamentā 18 vietas kontrolējošā Zelta rītausma noraidījusi visas apsūdzības saistībā ar slepkavību, tās nosaucot par nožēlojamām un politiskām. Grieķijas valdība noraidījusi, ka Zelta rītausma varētu tikt aizliegta. Valsts iekšlietu ministrs Nikos Dendias pārtraucis savu vizīti ārvalstīs un atgriezies Grieķijā, lai izstrādātu ārkārtas likuma grozījumus, saskaņā ar kuriem, minētā partija varētu nonākt ārpus likuma, vēsta The Guardian. Policija jau veikusi kratīšanas Zelta rītausmas birojos.
Zelta rītausma, kas Grieķijas parlamentā iekļuva pēc vēlēšanām aizvadītā gada jūnijā, jau vairākkārt apsūdzēta vardarbības izmantošanā pret imigrantiem un politiskajiem pretiniekiem, lai tādējādi vairotu ekonomiskās krīzes nomocīto iedzīvotāju atbalstu.
Minētā partija ir kļuvusi par trešo lielāko, kā arī par vienu no ietekmīgākajiem, un straujāk augošajiem politiskajiem spēkiem Grieķijā. Analītiķi norāda, ka par savu popularitāti partija var pateikties ekonomiskās krīzes sekām.
Iepriekš Grieķijas premjers Antonis Samars pavēstīja, ka šīs valsts ekonomika nonākusi atpakaļ uz pareizā ceļa, bet tai būs nepieciešami vēl vismaz seši gadi, lai atgrieztos pirmskrīzes līmenī.
«Mēs vēl neesam izgājuši no meža. Joprojām ir daudz problēmu ar kurām nepieciešams tikt galā,» Grieķijas premjera sacīto konferencē Romā citē AFP. «Lielākā daļa ekspertu piekrīt, ka mums nevajadzēs vairākas desmitgades, vai paaudzes, bet gan tikai sešus gadus, lai sasniegtu pirmskrīzes dzīves līmeni un iekšzemes kopproduktu,» sacīja A. Samars.