Saeimas Preses dienests sadarbībā ar Saeimas komisiju priekšsēdētājiem un konsultantiem apkopojis informāciju par 8.Saeimas komisiju veikumu 8.Saeimas sasaukuma laikā (no 2002.gada 5.novembra līdz 2006.gada 7.novembrim). Viens no svarīgākajiem Juridiskās komisijas darbiem - Kriminālprocesa likums.
Juridiskā komisija
Komisijas priekšsēdētājs - Mareks Segliņš (TP)
Komisijā izskatīti 309 likumprojekti
8.Saeimas Juridiskā komisija ir strādājusi ar šādiem jauniem likumiem: Jūras kodekss, Kriminālprocesa likums, Eiropas Parlamenta vēlēšanu likums, Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likums, "Par nekustamo īpašumu atsavināšanu Latvijas Nacionālās bibliotēkas vajadzībām", Valsts apbalvojumu likums, Bezvalstnieku likums, Civilstāvokļa aktu likums, Personu speciālās aizsardzības likums, Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likums, Valsts nodrošinātas juridiskās palīdzības likums, Eiropas komercsabiedrību likums, Nekustamā īpašuma valsts kadastra likums, Kara tiesu likums, Bāriņtiesu likums, Likums par Eiropas Kopienas pastāvīgā iedzīvotāja statusu Latvijas Republikā, Piespiedu ietekmēšanas līdzekļu izpildes likums, Likums par valsts kompensāciju cietušajiem, Tiesu ekspertīzes likums.
Kā ļoti svarīgs jauns likums jāmin Kriminālprocesa likums, pie kura Juridiskās komisijas apakškomisija strādāja no 2003.gada septembra līdz 2005.gada aprīlim.
Sakarā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai tika pieņemts Eiropas Parlamenta vēlēšanu likums, kas nosaka kārtību, kādā notiek Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijas Republikā un "Likums par Eiropas Kopienas pastāvīgā iedzīvotāja statusu Latvijas Republikā", kas regulē trešo valstu pilsoņu, kuri uzturas Latvijas Republikā, iespējas saņemt Eiropas Kopienas pastāvīgā iedzīvotāja statusu.
Viens no pirmajiem jaunajiem likumiem, ar ko strādāja 8.Saeimas Juridiskā komisija bija Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likums, kas nosaka parlamentāro izmeklēšanu lietās, kurām ir publiska nozīme, kā arī ar Jūras kodeksu, kas savukārt regulē administratīvās un privāttiesiskās attiecības, kas rodas starp tiesību subjektiem ar jūrlietām saistīto tiesisko attiecību jomā.
Personu speciālās procesuālās aizsardzības un speciālās aizsardzības jomā tika pieņemts Personu speciālās aizsardzības likums, kura mērķis ir nodrošināt kriminālprocesā liecinošo personu un personu, kuras piedalās smaga vai sevišķi smaga nozieguma atklāšanā, izmeklēšanā vai iztiesāšanā dzīvības, veselības un citu likumisko interešu aizsardzību.
Satversmē noteikto cilvēka pamattiesību nodrošināšanas jomā ir pieņemts Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likums un Valsts nodrošinātas juridiskās palīdzības likums.
Juridiskā komisija strādā arī ar grozījumiem Latvijas konstitūcijā - Satversmē. Jāpiemin grozījums Latvijas Republikas Satversmē, ar kuru tika noteikta laulības definīcija.
Juridiskā komisija ajā Saeimā skatījusi piecus likumprojektus par grozījumiem Saeimas kārtības rullī. Jāpiemin divi no tiem - iestrādāts Saeimas deputātu ētikas kodekss un grozījumi, kas tagad paredz iespēju Saeimas deputātiem izmantot maternitātes, adopcijas vai bērna kopšanas atvaļinājumu, attiecīgajā periodā noliekot deputāta mandātu.
Tika izdarīti arī ļoti nozīmīgi grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas nosaka administratīvo arestu par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu to vadīt alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.
Juridiskā komisija bija atbildīgā arī par Saeimas lēmuma sagatavošanu "Par tautas nobalsošanas rīkošanu jautājumā par Latvijas dalību Eiropas Savienībā".
Juridiskā komisija izskata arī valsts amatpersonu kandidatūras, piemēram, visu tiesu tiesnešu amata kandidatūras, Valsts kontroles amatpersonu kandidatūras, ģenerālprokurora kandidatūru u.c.
Juridiskā komisija regulāri tiekas ar tieslietu ministru, lai pārrunātu aktualitātes un plānus tiesu varas un tiesību aizsardzības iestāžu jomā.
Juridiskā komisija rīko arī izbraukuma sēdes; ir tikusies ar notāru padomes vadību un notāru pārstāvjiem, Rīgas apgabaltiesas tiesnešiem un darbiniekiem, Rīgas zemesgrāmatas pārstāvjiem, iepazinusies ar jaunuzcelto tiesu namu Abrenes ielā un apstākļiem Rīgas centrālcietumā.
Juridiskās komisijas pārstāvji ir bijuši iepazīties arī ar Eiropas kopienu tiesas darbu.