Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeijers uzsācis kriminālprocesu pret Satversmes tiesas tiesnesi – bijušo 9.Saeimas locekli, Juridiskās komisijas priekšsēdētāju Vinetu Muižnieci.
Izmeklējamās darbības ir kvalificētas pēc Krimināllikuma 327.panta «Dienesta viltojums» pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, DB informēja sevišķi svarīgo lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors Modris Adlers.
Viņš arī norāda, ka Ģenerālprokuratūrā ir pabeigta resoriskā pārbaude par 9.Saeimas Juridiskās komisijas 2009.gada 1.septembra sēdes protokola iespējamo viltojumu daļā par likumprojekta Grozījumi Krimināllikumā izskatīšanas rezultātiem un likumprojekta turpmāko virzību.
Pirmstiesas izmeklēšanu šajā kriminālprocesā veiks Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors. Resoriskā pārbaude tika uzsākat pēc Saeimas deputāta Alekseja Loskutova 24.februāra iesnieguma pamata.
DB jau rakstīja, ka pērn par Satversmes tiesas tiesnesi ievēlētā kādreizējā Tautas partijas deputāte V.Muižniece 2009.gadā, iespējams, ir viltojusi Saeimas Juridiskās komisijas protokolu, lai nepieļautu nelegālas partiju finansēšanas kriminalizēšanu.
Proti, 2009. gada septembrī, kad Saeimas Juridiskā komisija lēma par attiecīgiem grozījumiem Krimināllikumā, V.Muižniece komisijas konsultantēm devusi norādījumu protokolā fiksēt, ka likumprojektu nepieciešams uzlabot, taču komisijas sēdes audioieraksts liecinot, ka Juridiskā komisija nolēmusi atbalstīt Krimināllikuma grozījumus pirmajā lasījumā.
Šis fakts atklājies, kad Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne (Vienotība) no Korupcijas novēršanas apakškomisijas priekšsēdētāja A.Loskutova (Vienotība) saņēmusi oficiālu jautājumu par to, kādēļ izskatīšanai Saeimā netiek virzīti Krimināllikuma grozījumi, kas paredzēja kriminālsodus par nelikumīgiem ziedojumiem politiskajām partijām. Kad deputāte par šo likumprojektu vaicājusi komisijas konsultantēm, viņas izstāstījušas par to, kā pēc V. Mužnieces rīkojuma sagatavojušas protokolu, kurš būtībā paredz apturēt Krimināllikuma grozījumu tālāku izskatīšanu Saeimā. Pēc tam I. Čepāne noklausījusies attiecīgās komisijas sēdes audioierakstu un konstatējusi, ka protokolā fiksētais komisijas viedoklis neatbilst patiesībā lemtajam.