SIA CoEnCo iecerei Liepājā būvēt akmeņogļu pārstrādes rūpnīcu būs jāveic ietekmes uz vidi novērtējums.
Ietekmes uz vidi novērtējuma objekts ir akmeņogļu pārstrādes uzņēmuma ar elektroenerģijas ražotni būvniecība Liepājā, liecina informācija Vides biroja mājaslapā. SIA CoEnCo plāno pārstrādāt 450 tūkstošus tonnu akmeņogļu gadā (1233 tonnas diennaktī).
Uzņēmuma teritorijā plānots izveidot atsevišķas zonas - akmeņogļu transportēšanai,izkraušanai un uzglabāšanai; akmeņogļu pārstrādei; akmeņogļu sagatavei karsēšanai; tvaika ieguvei; elektroenerģijas ražošanai; koksa ieguvei; koksa transportēšanai un uzkrāšanai; kā arī administratīvo zonu un siltumnīcu zonu. Ražošanas procesā iegūto tvaiku (līdz 0.8 miljoniem m3 gadā) paredzēts izmantot tvaika turbīnas darbināšanai, kā arī plānots uzstādīt gāzes turbīnu elektroenerģijas un tvaika ražošanai. Uzņēmuma darbības nodrošināšanai gadā plānots patērēt līdz 0.9 miljoniem tonnu ūdens, līdz 52.6 miljoniem m3 dabas gāzes un līdz 4 tūkstošiem tonnu reaģentu. Atbilstoši iesniegumam uzņēmumā plānots gadā saražot līdz 0.3 miljoniem tonnu koksa, līdz 0.8 miljoniem m3 tvaika un līdz 567.4 tūkstošus MW elektroenerģijas.
Akmeņogļu piegāde paredzēta ar kuģiem un pa dzelzceļu. Ražošanas procesā veidojošās deggāzes paredzēts sadedzināt un iegūto siltumu izmantot krāsns temperatūras uzturēšanai, bet lieko siltumu – tvaika iegūšanai, ar kuru savukārt paredzēts darbināt tvaika turbīnu. Sadegšanas procesā neizmantoto deggāzi paredzēts novadīt uz attīrīšanas iekārtām un tālāk – skurstenī. Koksa dzesēšanai paredzēts izmantot ūdeni, izveidojot atgriezenisko dzesēšanas sistēmu. Nākotnē siltumu paredzēts izmantot arī siltumnīcu vajadzībām.
Ideja par koksa rūpnīcu Liepājā nav jauna. Jau pagājušā gadsimta 90. gadu beigās toreizējais Liepājas SEZ attīstības pārvaldes vadītājs Gundars Bojārs aktīvi lobēja koksa rūpnīcas projektu, ko gatavojās īstenot Anglijas kompānija Chartwell, ieguldot vairāk nekā 300 miljonus ASV dolāru koksa rūpnīcas būvei Karostā, jūras krastā aiz O.Kalpaka tilta.
Tomēr viedokļu sadursmē ekonomiska un finansiāla rakstura pamatojumam par siltumu, jaunām darba vietām, ostas padziļināšanu, jaunu piestātņu izbūvi tika pretnostatīts vides speciālistu uzskats, ka, ņemot vērā vietējo klimatu, valdošos vējus, kūrorta un tūrisma attīstības iespējas, Liepāju par ķīmiskās rūpniecības centru pārvērst nebūtu vēlams. SIA CoEnCo pieder Lielbritānijas uzņēmumam Maxbrook Ventures LLP un Krievijas privātpersonai Nikolajam Hodosam (Nikolay Khodos). CoEnCo reģistrēts 2009.gada janvāra beigās, un tā reģistrētais pamatkapitāls ir 2000 latu, liecina Lursoft dati.