Pēdējā pusgada laikā Baltijas valstu rādītāji biržā uzlabojušies. Galvenokārt tas noticis uz vietējo investoru intereses rēķina, taču arī ārvalstu investori uz Baltijas tirgu sāk raudzīties kā uz gana perspektīvu objektu, turklāt par zemu cenu, raksta Financial Times.
Pēdējo mēnešu dati rāda, ka investori sāk atgriezties šajā reģionā, raksta Financial Times.
Jāatzīmē, ka pat pēc tik liela pieauguma, salīdzinot ar 2007. gada februāri, OMXBB vēljoprojām ir 60% zemāks.
Visstraujākais pieaugums no visām Baltijas valstīm konstatēts Lietuvā, kur šis rādītājs ir dubultojies, Latvijai tas pieaudzis par 72%, bet Igaunijai par 62%.
Swedbankas analītiķis Marko Daljajevs (Marko Daljajev) norāda, ka OMXBB indekss pieaudzis galvenokārt saistībā ar pašmāju investoru aktivitāti. Savukārt ārvalstu investori ieinteresējušies par Baltijas valstu tirgu kopš šā gada augusta, kad TeliaSonera piedāvāja izpirkt mazākuma akcionāru daļas Igaunijā un Lietuvā. Šis piedāvājums ir izraisījis lielāko ārvalstu investoru piesaisti šim reģionam kopš krīzes sākuma.
«Šis reģions no krīzes iznāks spēcīgāks. Ilgtermiņa izaugsme šajā reģionā varbūt neatgriezīsies nākamajā gadā, bet gadu vēlāk,» uzsver East Capital vecākais ekonomists Markus Svedbergs (Marcus Svedberg).
Financial Times atgādina, ka Baltijas valstu ekonomiku krīze skāra vissmagāk no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.
OMX Baltic Benchmark indeksa grozā ietilpst: Apranga, Klaipedos Nafta, Pieno Zvaigzdes, Tallink Grupp, Arco Vara AS, Lietuvos Juru Laivininkyste, Rytu Skirstomieji Tinklai, TEO LT, Baltika, Liepajas metalurgs,Rokiskio Suris, Tallinn Department Store, Estonian Telecom A, Latvijas kugnieciba, Siauliu Bankas, Tallinna Vesi, Grindeks, Merko Ehitus, SAF Tehnika, Ukio Bankas, Grigiskes, Nordecon International, Sanitas, Vilkyskiu Pienine, Harju Electrics, Norma, AS Silvano Fashion Group, Ventspils nafta, Invalda, Olympic Entertainment Group, Bankas Snoras un Zemaitijos Pienas.