Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess (Toomas Hendrik Ilves) paudis pārliecību, ka Latvijai un Lietuvai ir jāiestājas eirozonā pēc iespējas ātrāk, piebilstot, ka pievienošanās palielinātu Baltijas valstu ietekmi tā dēvētajā «Eiropas kodolā», citējot ERR, raksta BBN.
Igaunijas pievienošanās eirozonai 2011. gadā bija pareizs solis, iepriekš T. H. Ilvess pauda medijam Veidas. Pievienošanās vienotās valūtas blokam palīdzēja Igaunijai atgūt ārvalstu investoru uzticību un novērst ārējo spiedienu devalvēt tās nacionālo valūtu, uzskata T. H. Ilvess.
Viņš uzskata, ka dažas valstis vēlas veidot divu līmeņu attīstības Eiropu. «Mums jābūt godīgiem un jāatzīst, ka dažas Eiropas Savienības valstis vēlas būvēt divu līmeņu Eiropu, izmantojot eirozonu,» norādījis Igaunijas prezidents, skaidrojot, ka tādēļ Igaunija vēlas redzēt Latviju un Lietuvu pievienojamies eirozonai tik ātri, cik vien iespējams.
Runājot par Baltijas valstu sadarbību T. H. Ilvess pauž, ka tā ietver «naudu, metālu, betonu, dzelzceļu un atomelekstrostaciju».
«21. gadsimtā mums vairs nevajag tik daudz turēties pie emocionālas retorikas par kopīgu vēsturisko mantojumu,» pauda Igaunijas prezidents, uzsverot, ka pašlaik nepieciešami projekti, kas vienotu Baltijas valstu tirgus un cilvēkus, kā arī savienotu «mūs labāk ar Eiropu no ekonomikas un drošības aspekta».
Jau rakstīs, ka Lietuvas parlamenta vēlēšanās lielāko vēlētāju atbalstu saņēmusi par populistisku dēvētā Darba partija, otro vietu ieguvuši sociāldemokrāti, bet trešajā vietā iekļuvusi konservatīvo partija. Pirms vēlēšanām eksperti prognozēja, ka to iznākums varētu novilcināt valsts pievienošanos eirozonai un padarīt ciešākas lietuviešu un Krievijas saites. Pašreizējais Lietuvas premjers Andrius Kubiļiuss (Andrius Kubilius) pauda, ka 2014. gads ir reāli piepildāms terminš, savukārt sociāldemokrātu līderis Alģirds Butkevičss (Algirdas Butkevicius) norādīja, ka labāk būtu pievienoties eirozonai 2015. gadā. Latvijas ministru prezidents Valdis Dombrovskis pagājušajā nedēļā pauda, ka pievienošanās eirozonai nav biļete uz Titāniku, un valdība apņēmusies strādāt, lai 2014.gadā pievienotos vienotās valūtas reģionam.