Vairāk nekā 85 tūkstoši Ēģiptes iedzīvotāju sociālajā portālā Facebook norādījuši, ka 25. janvārī piedalīsies valsts mēroga protestos, lai mainītu savu valsts iekārtu, vēsta The Times.
Līdz šim gan tik liela sabiedrības politiskā aktivitāte novērota tiešsaistē, taču, ja kaut vai puse no tiem, kuri apstiprinājuši dalību protestos, tiešām izietu ielās, tas būtu vēsturiska Ēģiptes sabiedrības veikta politiskā akcija Mubaraka režīma laikā.
Jau ziņots, ka pērn gada nogalē Tunisijā sākās plaši nemieri, kuros protestētāji izrāda savu neapmierinātību ar augsto bezdarbu valstī. Spriedzi radījis kāda absolventa - bezdarbnieka pašnāvības mēģinājums šomēnes. Divdesmit sešus gadus vecais Mohameds Bouazizi nelegāli pārdevis augļus un dārzeņus, jo nevarējis atrast darbu. Taču, kad policija konfiscējusi viņa produkciju, sakot, ka viņam nav nepieciešamās atļaujas, vīrietis aplējies ar benzīnu un aizdedzinājies. Tajā pašā pilsētā kāds cits jauns vīrietis apzināti guvis nāvējošu elektrotraumu, jo nespējis atrast darbu.
Pēc vardarbīgajiem protestiem Tunisijas prezidents Zins El Abidinam Ben Ali atkāpās no sava amata un aizbēga no valsts.
Tikmēr Tunisijas pagaidu valdība ir piešķīrusi amnestiju visiem politieslodzītajiem, norādot, ka tā atzīs visas politiskās grupas.
Eiropas Savienība (ES) arī apsver iespējas iesaldēt uz Saūda Arābiju aizbēgušā bijušā Tunisijas prezidenta Zina El Abidinam Ben Ali un viņa sievas aktīvus. Arī Šveice paziņojusi par plāniem iesaldēt Ben Ali īpašumus Francijā, kā arī bloķēt visus aizdomīgos pārskaitījumus, kas tiks veikti no Tunisijas prezidenta kontiem.